Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572
Powrót
Aktualności

"Kalkulacja ekonomiczna w socjalizmie" Ludwiga von Misesa wkrótce w naszym sklepie

10
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 1 min

W 1920 roku Ludwig von Mises opublikował artykuł pt. Die Wirtschaftsrechnung im sozialistischen Gemeinwesen w czasopiśmie "Archiv für Sozialwissenschaften". Esej Misesa zapoczątkował żywą debatę w gronie ekonomistów nad problemem kalkulacji ekonomicznej w socjalizmie. Historię i krytyczną analizę tej dyskusji przedstawił m.in. Jesús Huerta de Soto w książce Socjalizm, rachunek ekonomiczny i funkcja przedsiębiorcza. Oprócz książki prof. Huerty de Soto, nakładem wydawnictwa Instytutu Misesa ukaże się także polskie wydanie eseju Misesa z 1920 r. jako Kalkulacja ekonomiczna w socjalizmie. Esej będzie dostępny po 24 grudnia.

 

Informacje o książce:

  • Tłumaczenie: Juliusz Jabłecki
  • Wstęp: prof. Jacek Kochanowicz
  • Objętość: 70 stron
  • Oprawa twarda
  • Papier "objętościowy"
  • Mecenasi wydania:

Jędrzej Dudkiewicz

Marek Scholz

Marek Skrzypczak

Łukasz Szostak

Dariusz Szumiło

Karol Więckowski

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

KASE_Lublin_23-04-24_Reed_miniatura

KASE

Lawrence Reed 23-go kwietnia w Lublinie

Wygłosi wykład o niezauważanych codziennych bohaterach

KASE_Gdańsk_25-04-24_Reed_miniatura (1)

KASE

KASE Gdańsk - Wykład prof. L.W. Reed`a pt. „Free Trade vs. Protectionism”

KASE Gdańsk zaprasza na kolejny wykład!

KASE_Wrocław_18-04-24_Lach_miniatura

KASE

KASE Wrocław: Wykład mgr. Bonawentury Lacha, 18 kwietnia 2024 r.

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu, we współpracy z Kołem Naukowym Ekonomii Pozytywnej ma przyjemność na wykład Bonawentury Lacha pt. „Racjonalność w Ekonomii”.

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzy

Aktualności

Instytut Misesa życzy wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 10
T. R.

Dlaczego nie udostępniacie książek w formie elektronicznej na Waszej stronie tak jak robi to LvMI?

Odpowiedz

Dominik Jaskulski

Hmm moglibyśmy wspomnieć o wielokrotnie mniejszym budżecie (IM zatrudnia na "pełen etat" 1 osobę...), kilkukrotnie krótszej historii, czy wreszcie o ciagle znikomej rozpoznawalności (np. 50 tys. fanów LvMI vs 4 tys. fanów IM na Facebooku => co w jakimś tam stopniu przekłada się na zasób wolontariuszy :-)).

Natomiast w 2012 roku będzie kilka książek na mises.pl w wersji elektronicznej ;-)Nie damy jednak rady zrobić "wszystkiego od razu" - na pewno nie przy obecnych zasobach.

Odpowiedz

wf

@1 @2
Ściśle mówiąc, udostępniamy http://mises.pl/teksty/biblioteka-ibe/, choć nie wszystkie i nie zawsze w całości. Polski rynek książki różni się od amerykańskiego, na którym publikacje online zwiększają sprzedaż publikacji papierowych. Jeśli T.R. ma pomysł, jak zorganizować publikację online wszystkich naszych książek i nie zbankrutować, to będziemy wdzięczni, bo jest to jedno z naszych marzeń.

Odpowiedz

Przemysław Fiugajski

szukam opracowania (esej, artykuł) omawiającego ATCK z perspektywy przedsiębiorcy, tzn. opisującego przykład błędnej inwestycji, wydłużenia procesu produkcyjnego itp. spowodowanego ekspansją kredytową na jakimś konkretnym przykładzie (producenta mebli, agd, czegokolwiek). Możecie coś podsunąć??? Będę b. wdzięczny

Odpowiedz

T. R.

@ 3 Niestety spodziewałem się takich odpowiedzi, ale czy dołączenie wersji pdf do każdej zakupionej książki spowoduje taką samą reakcję?
Wydaje mi się, że target jest odmienny niż przy innych publikacjach.
W każdym razie pewnie ten pdf by wyciekł i reakcja byłaby identyczna, chociaż nie wyobrażam sobie czytania LD z monitora, tak jak ciężko mi później cytować niektóre materiały, lub zaznaczać je w książce kosztującej niemałe pieniądze.
Jednak i tak dzięki za Waszą robotę, bo ta strona (i polskie wydania) chyba najbardziej zmieniła mój sposób patrzenia na świat, gdyby nie te materiały to pewnie nadal poprzestałbym na JKM, a Wy i społeczność wokół Was skupiona dajecie mi jeszcze jakąś nadzieję.

Niech nasza sekta trawa
Pozdrawiam

Odpowiedz

wf

@5
Dziękujemy za podziękowania. Nad zagadnieniem udostępniania książek w formie elektronicznej pracujemy. Dziękuję za cenne uwagi.

Witold Falkowski

Odpowiedz

Karol Pogorzelski

Panie Przemysławie. Niech Pan poszuka książki Marka Scousena "The Structure of production".

Pozdrawiam

Odpowiedz

MB

ad 7
Dodam tylko, że ta książka jest po polsku od niedawna - ukazała się nakładem Fijorr Publishing.

Odpowiedz

arkazy

ad 7 - a ja tylko dodam, że jej autor nazywa się Mark Skousen, nie Scousen.
Polecę też artykuł Paula Cwika: http://mises.pl/blog/2010/10/22/p-f-cwik-austriacka-teoria-cyklu-koniunkturalnego-z-punktu-widzenia-finansow-przedsiebiorstwa/
Pozdrawiam!

Odpowiedz

PF

ad 7, 8, 9

bardzo dziękuję, biorę się za lekturę.

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.