Powrót
Aktualności

15 minut z Karolem Marksem

0
Przeczytanie zajmie 1 min
marks.png

Dobry dziadek Marks, niczym św. Mikołaj, chciał żeby wszystkim ludziom żyło się lepiej. Oczywiście tylko wszystkim należącym do klasy proletariackiej. W tym celu skonstruował on system mający wyjaśniać w jaki sposób robotnicy są okradani przez posiadaczy kapitału.

Czy jego wyjaśnienie dobrze oddaje rzeczywistość? Jeśli nie, to gdzie leżą niedociągnięcia jego systemu? Na te pytania odpowiedzi w kolejnym odcinku z serii  „Sławni ekonomiści w piętnaście minut” udziela dr hab. Mateusz Machaj.

Premiera filmu już dziś, 6 grudnia, o godzinie 18:00.

🎞 Jeśli chcesz więcej takich materiałów, wesprzyj nas darowizną: https://mises.pl/przekaz-darowizne/ z dopiskiem „Ekonomiści w kwadrans”. Dziękujemy!

Kategorie
Aktualności Filmy Historia myśli ekonomicznej Sławni ekonomiści w piętnaście minut

Czytaj również

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Wielkanoc-2023.png

Aktualności

Wesołych Świąt!

Najlepsze życzenia dla wszystkich naszych Czytelników.

741x423.png

Aktualności

Podnieśmy stopę wsparcia! Przekaż 1,5% podatku

KRS: 0000174572. W tym roku ustawodawca postanowił osłodzić życie polskiego podatnika – na działania wybranej organizacji pozarządowej możemy przeznaczyć aż 1,5% odprowadzanego na rzecz władzy podatku.

Grafika-do-postu-prostokąty-poziomy.png

Aktualności

Wesprzyj powstanie nowej strony Instytutu Misesa!

Razem stwórzmy nową stronę mises.pl!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.