Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572
Powrót
Aktualności

„Bliźnięta Tuttle i potwór z Wyspy Jekylla”, czyli znikające oszczędności dziadka

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
30.png

Bliźnięta Tuttle wracają z przytupem! Nasze wydawnictwo ma przyjemność opublikować trzecią już część przygód rodzeństwa, które staje się coraz bardziej ciekawe świata ekonomii. Kim jest ten straszny potwór, który zabiera dziadkowi oszczędności? Czy tworzenie nowych pieniędzy jest dobre? Wszystko to w najnowszej książce pt. „Bliźnięta Tuttle i potwór z Wyspy Jekylla”!

Instytut Misesa uczy, Instytut Misesa bawi

Po sukcesie poprzednich części historii rodzeństwa Emilii i Etana Tuttle („Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek” oraz „Bliźnięta Tuttle poznają prawo”) czas na kolejną odsłonę ich przygód! Mamy nadzieję, że kolejny tytuł z tej serii okaże się strzałem w dziesiątkę i pomoże w edukacji naszych pociech.

Tym razem młodzi czytelnicy będą mogli poznać pouczającą historię Dziadka, który tłumaczy swoim wnukom – bohaterom ilustrowanej książki - kim jest straszny potwór, który zjada jego pieniądze z emerytury.

Książka dla każdego

Niekwestionowaną zaletą naszej publikacji jest jej uniwersalność. Pomimo łatwego do zrozumienia języka czy stworzonych z myślą o najmłodszych kolorowych ilustracjach, każdy znajdzie coś dla siebie. Czytelnik może poznać historię inflacji w Zimbabwe czy założenia Banku Centralnego w USA.

Najwięcej jednak powinny zaczerpnąć z niej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Historia rodzeństwa Tuttle będzie dla nich świetną okazją do zainteresowania się otaczającym nas światem, także tym związanym z ekonomią.

Inflacja, czyli jak wyjaśnić dzieciom, dlaczego wzrost cen jest zły?

Wielka ośmiornica z długimi ramionami, których używa głównie do okradania ludzi z zaoszczędzonych pieniędzy – tak najmłodsi czytelnicy, idąc śladem małych bohaterów, mogą wyobrazić sobie wspomnianego w tytule potwora. Po początkowo „strasznym” początku, pełnym koszmarów, dzieci dowiadują się, dlaczego ich Dziadek często w kontekście zakupów mówi o potworze.

Wcielmy się w rolę książkowego Dziadka i wraz z nim wyjaśnijmy dzieciom dlaczego bycie jednobankonotowym milionerem nie jest dobrym rozwiązaniem! Zapraszamy do zakupu książki w naszym sklepie internetowym.

Kategorie
Aktualności Edukacja

Czytaj również

KASE_Gdańsk_25-04-24_Reed_miniatura (1)

KASE

KASE Gdańsk - Wykład prof. L.W. Reed`a pt. „Free Trade vs. Protectionism”

KASE Gdańsk zaprasza na kolejny wykład!

KASE_Lublin_23-04-24_Reed_miniatura

KASE

Lawrence Reed 23-go kwietnia w Lublinie

Wygłosi wykład o niezauważanych codziennych bohaterach

KASE_Wrocław_18-04-24_Lach_miniatura

KASE

KASE Wrocław: Wykład mgr. Bonawentury Lacha, 18 kwietnia 2024 r.

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu, we współpracy z Kołem Naukowym Ekonomii Pozytywnej ma przyjemność na wykład Bonawentury Lacha pt. „Racjonalność w Ekonomii”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.