Powrót
Aktualności

Carl Menger. Notatki na marginesie. Premiera filmu Instytutu Misesa już 1 grudnia. Sprawdź szczegóły!

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
#501_some_artykul

Film, który upamiętnia człowieka o wielkiej wizji. Człowieka, bez którego nie objawiłby się ekonomiczny geniusz Ludwiga vos Misesa. Człowieka, bez którego wkładu nie powstałby dorobek całej Austriackiej Szkoły Ekonomii. Po wielu miesiącach prac czeka nas premiera filmu Carl Menger. Notatki na marginesie w reżyserii Tomasza Agenckiego.

Data premiery filmu jest nieprzypadkowa. Seans odbędzie się już 1 grudnia, w przeddzień X Zjazdu Austriackiego. Aby wziąć udział w tej wyjątkowej premierze wystarczy nabyć specjalną wejściówkę. Decydując się na zakup biletu na premierę, zyskasz także możliwość uczestniczenia w wieczornym bankiecie, gdzie będziesz miał sposobność rozmowy zarówno z samymi twórcami jak i wieloma gośćmi zaproszonymi na pokaz filmu.

Wszystkie szczegóły wydarzenia, które odbędzie się Warszawie w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej, przeczytasz na stronie internetowej Zjazdu.

Bilet na pokaz filmu o Carlu Mengerze możesz także bezpośrednio nabyć za pośrednictwem tej strony.

Akcja naszego filmu toczy się na dwóch poziomach. Pierwszy to poziom historyczny: życiorys Carla Mengera. Drugi to opowieść o ludziach wydobywających jego postać na nowo. 

Poziom historyczny pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób Menger budował swój system, co go ukształtowało i jak próbował zmienić rzeczywistość. Poziom współczesny to opowieść o tym, czy mengerowskie idee wciąż są aktualne i co można zrobić dysponując narzędziami Mengerowi niedostępnymi.

Wierzymy, że wspólnie - całym środowiskiem Austriackiej Szkoły Ekonomii w Polsce, uda nam się, dzięki tej produkcji, uczcić pamięć Mengera i spłacić wobec niego dług wdzięczności.

Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.