Powrót
Aktualności

„Gwiezdne wojny a filozofia polityki" – nowa książka dra Machaja już w naszym sklepie!

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
starwars.png

Książka „Gwiezdne wojny a filozofia polityki. Powstanie i upadek pierwszego imperium galaktycznego” autorstwa dra Mateusza Machaja jest już dostępna w wersji papierowej i elektronicznej!

Książka Mateusza Machaj

 

Bajka o walce rycerzy Jedi przeciwko rosnącemu w dawnej Republice zagrożeniu stała się dla autora pretekstem do porywających rozważań nad tym, czym jest system totalitarny, w jakich warunkach się rodzi i jakie może przynosić ze sobą konsekwencje. To nie jest analiza baśni, lecz realnych problemów stojących także przed współczesnymi społeczeństwami. Ale nie tylko, bo Machaj ukazuje też owego totalitaryzmu upadek. Prowadzi nas przez meandry filozofii Imperatora ku konkluzjom dotyczącym nie tylko fikcyjnego świata, ale i naszej rzeczywistości. Tym samym świat „Gwiezdnych wojen” staje się bardziej realny i namacalny niż kiedykolwiek.

Arkady Saulski
Pisarz, autor m. in. „Serca lodu"

Machaj zabiera nas w porywającą podróż po sadze „Gwiezdnych wojen”, wskazując motywy i lekcje, które łatwo przeoczyć, a które są kluczem do dobrobytu i pokoju również w naszej galaktyce.

Thomas E. Woods Jr.
amerykański historyk, autor bestsellerów

W sklepie internetowym Instytutu Misesa książka jest już dostępna w wersji papierowej i w formie ebooka!

 

Mateusz Machaj

Dr hab. Mateusz Machaj jest fundatorem i głównym ekonomistą Instytutu Misesa oraz pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zainteresowania dotyczą głównie teorii ekonomii, czego efektem są książki Kapitalizm, socjalizm i prawa własności oraz Money, Interest and the Structure of Production. Mateusz jest także uważnym obserwatorem kultury popularnej – to dzięki temu napisał książkę o Gwiezdnych wojnach.

Autor przykłada szczególna wagę do idei stojących za działaniami bohaterów sagi. Dlatego też czytelnik znajdzie w książce szeroką panoramę myśli politycznej od Platona przez Hobbesa do Schmitta. Tym samym książka jest nie tylko świetnym prezentem dla fanów "Gwiezdnych wojen", ale też wciągającą lekturą dla wszystkich zainteresowanych przemianami politycznymi.

Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.