Powrót
KASE

KASE Gdańsk - Wykład prof. L.W. Reed`a pt. „Free Trade vs. Protectionism”

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
KASE_Gdańsk_25-04-24_Reed_miniatura (1)

Witamy wszystkich!

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii (KASE) Gdańsk zaprasza na kolejne wydarzenie! W ramach działalności Klubu oraz Koła Naukowego Innowacji działającego na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG, serdecznie zapraszamy Państwa na organizowane przez nas spotkanie, które odbędzie się w czwartek 25.04.2024 r. o godzinie 18:00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG w sali 103 (I piętro), przy ulicy Traugutta 79.

Prelegentem wykładu będzie Lawrence Reed, emerytowany profesor ekonomii, będący byłym przewodniczącym Foundation for Economic Education (FEE) oraz byłym współpracownikiem Amerykańskiego Mises Institute.

Temat proponowanego wykładu dotyczyłby niezwykle aktualnych zagadnień związanych z handlem zagranicznym oraz protekcjonizmem, a jego roboczy tytuł to: „Free Trade vs. Protectionism”.

Profesor Reed od wielu lat związany jest z Polską, gdyż od lat 80. XX wieku wspierał polskie działania na rzecz odzyskania niezależności i suwerenności, oraz był niejednokrotnie zaangażowany w popularyzację czy rozwój działalności prorynkowej w Polsce — jak i w wymiarze akademickim, jak i społecznym. Co istotne, od kilkunastu lat Profesor Reed niejednokrotnie występował jako prelegent w trakcie organizowanych w Polsce konferencji naukowych oraz prelekcji akademickich powiązanych ze Szkołą Austriacką. Ponadto, co warto mocno podkreślić, profesor Reed został niedawno odznaczony przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, najwyższym polskim odznaczeniem, które można nadać cudzoziemcowi, za gorliwą oraz ofiarną pomoc w działalności antykomunistycznej oraz wspieranie polskich tradycji wolnościowych.

Następnie, po prezentacji, będzie miała miejsce sekcja pytań i odpowiedzi.

Przewidywany czas trwania spotkania to ok. jedna godziny zegarowa. Warto dodać, że wydarzenie to ma charakter otwarty, zatem każdy, nie tylko studenci oraz pracownicy PG, mogą w nim uczestniczyć.

Ponadto, po spotkaniu, planowane jest integracyjne after party mające na celu lepsze zapoznanie się zwolenników Szkoły Austriackiej w Trójmieście. O godzinie 20:00 zapraszamy do położonej nieopodal Mechanicznej Pomarańczy.

Dodatkowo serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszych stron w mediach społecznościowych:
Instytut Misesa: https://mises.pl/, https://www.facebook.com/InstytutMisesa
KASE Gdańsk: https://www.facebook.com/kasegdansk
Koło Naukowe Innowacji: https://www.instagram.com/innowacja.pg/, https://tiny.pl/cp2zp

Zapraszamy serdecznie!

Kategorie
Aktualności KASE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.