Powrót
KASE

KASE Kraków zaprasza na wykład 9-go listopada - "Ekonomia zmian klimatu"

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
KASE_Kraków_09-11-23_Benedyk_miniatura

Działalność Klubów ASE nie zwalnia tempa. 

Serdecznie zapraszamy na już drugi w tym roku akademickim wykład otwarty, organizowany przez KNASE, KASE Kraków i Students for Liberty.

Na najbliższym spotkaniu prelegent przedstawi słuchaczom kwestie ekonomiczne związane z bardzo istotnym współcześnie tematem jakim są zmiany klimatyczne. Zostaną w bardzo szczegółowy sposób przedstawione dane oraz prognozy co do kluczowych kwestii związanych z zmianami klimatycznymi oraz dane odnośnie tego, jak to zjawisko wyglądało w ujęciu historycznym. Dodatkowo zostaną poruszone mniej oczywiste kwestie zmian klimatycznych o których trudno usłyszeć w narracji głównego nurtu. Całość analizy zostanie przeprowadzona w duchu austriackiej szkoły ekonomii.

Mówcą, którzy przybliży wszystkie te kwestie będzie dr Mateusz Benedyk. Członek zarządu i dyrektor generalny Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa. Adiunkt na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Stypendysta Ludwig von Mises Institute i Foundation for Economic Freedom. Absolwent kursów Atlas Network. Interesuje się makroekonomią, a zwłaszcza problematyką cykli koniunkturalnych. Autor podcastu "Ludzkie gadanie”, który mogą Państwo znaleźć na kanale YouTube Instytutu a także na platformach streamingowych.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada, w czwartek o godzinie 18:30 w Pawilonie C, Sali B Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na Facebooku → Ekonomia Zmian Klimatu

Zachęcamy również do obserwowania na Facebooku stron KASE Kraków i Koła Naukowego Austriackiej Szkoły Ekonomii na UEK by być na bieżąco.

Kategorie
Aktualności KASE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.