Powrót
KASE

Kolejne spotkanie KASE Gdańsk już 20-go grudnia

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
KASE_Gdańsk_20-12-23_Turowski_miniatura

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii (KASE) Gdańsk zaprasza na kolejne wydarzenie!

W ramach działalności Klubu oraz Koła Naukowego Innowacji działającego na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG, serdecznie zapraszamy Państwa na  spotkanie, które odbędzie się we wtorek 20.12.2023 r. o godzinie 17:00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG w sali 009 (parter), przy ulicy Traugutta 79.

Spotkanie poprowadzi "weteran" KASE Gdańsk, dr hab. inż. Krzysztof Turowski, stały współpracownik Instytutu Misesa, będący również pracownikiem Instytutu Informatyki Analitycznej Uniwersytetu Jagielońskiego.

Tematem wydarzenie będzie wykład pt.:"Kalkulacja ekonomiczna, socjalizm i kapitalizm", które będzie obejmować fundamentalne zagadnienia dotyczące teorii kalkulacji ekonomicznej w systemach gospodarczych, teorii wyceny, alokacji dóbr czy teorii wymiany między aktorami ekonomicznymi.
Następnie, po prezentacji, będzie miała miejsce sekcja pytań i odpowiedzi.

Przewidywany czas trwania spotkania to ok. jedna godziny zegarowa. Warto dodać, że wydarzenie to ma charakter otwarty, zatem każdy, nie tylko studenci oraz pracownicy PG, mogą w nim uczestniczyć.

Pragniemy dodać, że z uwagi na apel społeczności ZIE PG, wykład będzie zrealizowany w postaci hybrydowej, tj. spotkanie na żywo będzie transmitowane za pomocą komunikatora Google Meets. Stąd, wszystkie osoby zainteresowane tematyką wykładu, które nie mogą się pojawić na miejscu, będą mogły obejrzeć wykład online. LINK: meet.google.com/tua-okrr-wqy

Ponadto, po spotkaniu, planowane jest integracyjne afterparty mające na celu lepsze zapoznanie się zwolenników Szkoły Austriackiej w Trójmieście.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na Facebooku → Kalkulacja ekonomiczna, socjalizm i kapitalizm

Zachęcamy również do obserwowania na stron KASE Gdańsk i Koła Naukowego Innowacji by być na bieżąco.

Zapraszamy serdecznie!

Kategorie
Aktualności KASE

Czytaj również

KASE_Wrocław_15-12-23_Slenzok_miniatura

KASE

KASE Wrocław zaprasza na kolejne spotkanie już 15. grudnia

Dr Norbert Slenzok odpowie na kwestię wartościowania w ekonomii

KASE_Kraków_13-12-23_Bylund_miniatura

KASE

13-go grudnia kolejne spotkanie KASE Kraków

Per Bylund opowie o kwestiach przedsiębiorczości w teorii austriackiej

KASE_Kraków_12-12-23_Jasiński_miniatura

KASE

KASE Kraków zaprasza na spotkanie 12. grudnia

Dr Łukasz Jasiński opowie o przyczynach problemów z amerykańskim szpitalnictwem


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.