Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572
Powrót
KASE

Kolejne spotkanie KASE Kraków już 23 listopada

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 1 min
KASE_Kraków_23-11-23_Ślepowroński_miniatura

Serdecznie zapraszamy na trzeci wykład otwarty, organizowany przez KNASE, KASE Kraków i Students for Liberty.

Na spotkaniu omówione zostanie w jaki sposób ewolucyjna teoria gier jest używana w formalizacji idei politycznych i wyjaśnianiu kooperacji. Przedstawione będą modele i uzasadnienia egalitaryzmu, a także szczegółowa analiza, czy działają i czy nie prowadzą do odmiennych konsekwencji. Omówione zostaną także wyniki badań behawioralnych, które często są wskazywane jako "obalające" teorię gier.

Teoria gier wprawdzie nie jest związana bezpośrednia ze szkołą austriacką, ale tematyka może być interesująca dla konfrontacji z odmiennym podejściem metodologicznym oraz dojścia do podobnych wniosków z innych przesłanek.

Wykład poprowadzi Miłosz Ślepowroński, który jest doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, absolwentem filozofii i politologii UJ. Interesuje się teorią gier, psychologią polityczną i biologicznymi podstawami postaw politycznych. Przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą użyciu ewolucyjnej teorii gier do formalizacji idei umowy społecznej.

Spotkanie odbędzie się 23 listopada, w Czwartek o godzinie 18:30 w Pawilonie C, Sali B

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na Facebooku → Ewolucyjna Teoria Gier, Współpraca i Porządek Polityczny

Zachęcamy również do obserwowania na Facebooku stron KASE Kraków i Koła Naukowego Austriackiej Szkoły Ekonomii na UEK by być na bieżąco.

Kategorie
Aktualności KASE

Czytaj również

KASE_Poznań_15-11-23_Machaj_miniatura

KASE

KASE Poznań zaprasza na spotkanie 15 listopada

Gościem na UEP będzie dr hab. Mateusz Machaj

KASE_Toruń_17-11-23_Czyżniewskiminiatura

KASE

Już 17-go listopada zapraszamy na spotkanie KASE Toruń

Mateusz Czyżniewski wygłosi wykład "Automatyzacja produkcji a struktura kapitałowa"


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.