Serdecznie zapraszamy na drugie w tym roku akademickim spoktanie Koła Naukowego Ekonomii Pozytywnej na WPAiE UWr, podczas którego dyrektor ds. absolwenckich międzynarodowej organizacji Students For Liberty, Marcin Branowski opowie o ogromnym, ukrytym potencjale gospodarczym i społecznym polskich miast
Spotkanie odbędzie się w środę, 20.11.2024r. w sali 07B, budynku B, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
W jedenastu metropoliach, zamieszkanych przez niecałe 18,6% Polek i Polaków, działa jedna trzecia wszystkich firm w kraju. Tworzą ok. 60 proc. najlepiej płatnych miejsc pracy. Miasta są siłą napędową naszej gospodarki, ale też społeczeństwa. To tu mieszka ⅔ Polaków, to one są centrami kultury i to one dają największy potencjał na awans społeczny. Mimo to są jednak jednymi z najgorzej zarządzanych jednostek w kraju. Paraliżowane przez regulacje i nieefektywne programy, rozwijają się wbrew rządzącym a nie dzięki nim. Pomimo tego, jak bardzo dotyka nas polityka lokalna, jesteśmy w nią coraz mniej zaangażowani. Czas zakasać rękawy i spojrzeć pod maskę tej miejskiej maszyny.
Marcin Branowski jest doświadczonym menedżerem organizacji non-profit, analitykiem politycznym i strategiem. Posiada 8 lat doświadczenia w pracy pozarządowej, zarówno w Polsce jak i na świecie. Współzałożył i prowadził British Conservation Alliance, z którym zorganizował pierwszy młodzieżowy wiec w trakcie COP26. Od 2019 pracował jako strateg w wielu kampaniach wyborczych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jako dyrektor do spraw absolwenckich w Students For Liberty, zarządza grupą ponad trzynastu tysięcy członków w ponad stu krajach. Przemawiał na wykładach w wielu krajach m.in. w Australii, Filipinach, Izraelu, Libanie, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Ukończył Politologię na Queen Mary University of London, oraz studia magisterskie z Administracji Publicznej na New York University.
Spotkanie odbywa się we współpracy z KASE Wrocław oraz Students For Liberty.