Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572
Powrót
Aktualności

„Zapomniany człowiek” – nowość w sklepie Instytutu Misesa

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 1 min
ZC-mockup-1.jpg

Przedstawiamy Państwu najnowszą pozycję opublikowaną przez Instytut Misesa.

Zapomniany człowiek okładka

„Zapomniany człowiek" to książka, która po trochu opisuje każdego z nas. Jak w przedmowie do polskiego wydania pisze Marcin Zieliński:

Zapomniany człowiek to człowiek, o którym „nigdy się nie myśli”. Zapomniany człowiek „jest ofiarą reformatorów, myślicieli społecznych i dobroczyńców”, którzy, widząc, że komuś dzieje się krzywda, stwierdzają, że państwo powinno się tym zająć. Zapomniany człowiek „jest prostym, uczciwym robotnikiem, gotowym zarabiać na życie produktywną pracą”, ignorowanym, bo „nie prosi o żadne przysługi”. I to zapomniany człowiek za wszystkie te pomysły płaci – „wszystkie ciężary spadają na niego”.

Książka, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, może być bardzo pomocna w rozumieniu otaczającego nas świata. W treściwy sposób przekazuje ona prawdę, o której nikt chcący rozumieć rzeczywistość gospodarczą, nie powinien zapominać.

W książce, poza esejem Williama Grahama Sumnera o tym samym tytule, przeczytać można jeszcze nawiązujący do niego tekst ś.p. prof. Witka Kwaśnickiego zatytułowany „zapomniany podatnik"

Książka już dostępna w naszym sklepie!

Kup ją w wersji

papierowej

lub

jako ebook

O autorze:

William Graham Sumner (1840–1910) – jeden z ojców socjologii, filozof polityczny, profesor Uniwersytetu Yale, klasyczny liberał i leseferysta, autor licznych prac na temat etyki, historii Stanów Zjednoczonych, historii gospodarczej, teorii polityki, socjologii i antropologii.

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

KASE_Wrocław_18-04-24_Lach_miniatura

KASE

KASE Wrocław: Wykład mgr. Bonawentury Lacha, 18 kwietnia 2024 r.

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu, we współpracy z Kołem Naukowym Ekonomii Pozytywnej ma przyjemność na wykład Bonawentury Lacha pt. „Racjonalność w Ekonomii”.

KASE_Wrocław_04-04-24_Nowakowski_miniatura

KASE

KASE Wrocław: Wykład dr Pawła Nowakowskiego, 4 kwietnia 2024

Zapraszamy na KASE Wrocław!

FAQ

Aktualności

Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące 1,5%

Co zrobić by jeszcze wesprzeć Instytut Misesa?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.