Powrót
Aktualności

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min

Droczy Czytelnicy, Sympatycy, Darczyńcy i Przyjaciele Instytutu Misesa,

z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia.

Bardzo cieszę się, że w kolejnym roku mogliśmy liczyć na Waszą obecność i wsparcie. Mijający rok był dla nas szczególny: to 150 lat temu, w pismach Carla Mengera, swój początek miała szkoła austriacka. Zbliżając się do końca roku mam poczucie, że uczciliśmy go godnie, a nasze tegoroczne sukcesy edukacyjne odbiły się szerokim echem w kraju i za granicą. Ten ciągły rozwój naszej działalności nie byłby możliwy bez Waszego zaangażowania i wsparcia, za co kieruję serdeczne wyrazy wdzięczności!

Święta Bożego Narodzenia to czas gdy szczególnie mocno słyszymy wezwanie: „pokój ludziom dobrej woli”. Podczas rozgrywającego się na naszych oczach ekonomicznego i geopolitycznego przyspieszenia to wezwanie będzie szczególnie aktualne przy tegorocznych stołach wigilijnych. Według Ludwiga von Misesa widoczny na nich dobrobyt i całe stojące za nim współczesne społeczeństwo są możliwe do utrzymania tylko w warunkach trwałego pokoju. W innym miejscu napisał on kiedyś, że ktokolwiek życzy sobie pokoju między ludźmi, musi walczyć z etatyzmem.

Głęboko wierzę, że Sympatycy Instytutu Misesa to właśnie tacy „ludzie dobrej woli”. Dlatego pragnę gorąco życzyć Wam wszystkim wytchnienia wśród bliskich i rodziny na Święta, a na cały Nowy Rok wytrwałości i siły do walki w obronie pokoju dla nas wszystkich.

W imieniu całego zespołu Instytutu Misesa,

 

 

Mikołaj Pisarski
Prezes Zarządu

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

KASE_Online_22-05-24_Czyżniewski, Machaj_miniatura

Aktualności

KASE Gdańsk - 10 książek ASE, które warto przeczytać

A ty co uważasz za warte przeczytania?

Posiedzenie Rady Programowej XI Kongresu Ekonomistów Polskich z reprezentacją Instytutu

Aktualności

Posiedzenie Rady Programowej XI Kongresu Ekonomistów Polskich z reprezentacją Instytutu Misesa!

Mikołaj Pisarski, członek Rady Nadzorczej Instytutu będzie pracować nad przygotowaniem XI Kongresu Ekonomistów Polskich jako członek Rady Programowej.

a7006893-b71a-4587-81b0-2b4cd2d5fcfb

Aktualności

KASE GDAŃSK - Ekonomia behawioralna i jej problemy

W tym semestrze to już ostatnie spotkanie w ramach KASE Gdańsk!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.