Boże Narodzenie 2008

21 grudnia 2008 Aktualności komentarze: 5

W czasach kryzysu, szybkich zmian i chaosu semantycznego Święta Bożego Narodzenia mają szczególną wartość. Przywracają właściwą perspektywę i przypominają o nadziei.

W tym roku słowo „nadzieja” kojarzy nam się przede wszystkim z planami, które już udało się zrealizować. Rok, dwa lata temu mieliśmy nadzieję, że Instytut Misesa stanie się lepiej znany. Owa nadzieja spełniła się dzięki wytrwałości i poświęceniu wszystkich współpracowników i wolontariuszy, a także hojności Darczyńców.

Można chyba powiedzieć, że 2008 rok był przełomem w działalności naszego Instytutu. Ludzkie działanie Misesa okazało się przebojem. Książka trafiła do wszystkich ważniejszych bibliotek publicznych i uniwersyteckich, do wielu księgarń, a przede wszystkim do ponad tysiąca Czytelników w całej Polsce. Wśród nich znaleźli się biznesmeni i menedżerowie firm, którzy zapragnęli dowiedzieć się więcej o szkole austriackiej i poprosili nas o zorganizowanie seminariów i szkoleń.

Na początku roku zainicjowaliśmy ruch Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii. Powstało kilkanaście klubów. Niektóre mają już znakomite osiągnięcia (Kraków, Warszawa, Wrocław,…), inne rozwijają się i gromadzą potencjał. We wrześniu członkowie Klubów i inni entuzjaści szkoły austriackiej spotkali się na Pierwszym Letnim Seminarium Austriackim, gdzie ogłosiliśmy nową inicjatywę: Akademię Misesa.

W 2008 roku uczestniczyliśmy w kilku konferencjach i spotkaniach think tanków w kraju i za granicą. Otworzyliśmy też Centrum Informacyjne z biblioteką w Warszawie. W odpowiedzi na kryzys i aktywność socjalistów, którzy skrzętnie go wykorzystali do szerzenia swojej propagandy, otworzyliśmy Kryzys Blog i wystąpiliśmy kilkakrotnie w ogólnopolskich mediach (zob.: tu i tu).

Mamy nadzieję, że 2009 rok będzie co najmniej tak owocny jak 2008. Liczymy na pomoc Czytelników i Darczyńców, którzy mogą wesprzeć jeden z projektów, które realizujemy, lub przeznaczyć 1 procent podatku za 2008 rok na naszą działalność. Z góry dziękujemy!

Drodzy Czytelnicy, Członkowie Klubu Austriaków, Członkowie Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii, Darczyńcy, Współpracownicy, Wolontariusze i Kontrahenci, życzymy Wam wspaniałych, pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia i sukcesów w nowym roku.

Witold Falkowski
prezes Instytutu Misesa

Mateusz Machaj
fundator Instytutu Misesa

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

5 Komentarze “Boże Narodzenie 2008

  1. Drogi smutny clownie, nadal możesz nam przekazać 1% podatków, nawet jeśli otrzymasz zwrot. Zwrot podatku polega na tym, że suma zaliczek na podatek, które odprowadziłeś w ciągu roku jest większa niż wielkość naliczonego Ci podatku. Różnica ta jest właśnie Ci zwracana w postaci zwrotu. Niezależnie od tego jakiś tam podatek zapłaciłeś i 1% możesz przekazać nam (no chyba że zarobiłeś łącznie mniej niż 3000 zł (kwota wolna od opodatkowania).

    Pozdrawiam

  2. Hm.. no nie, więcej zarobiłem, ale mogę sobie całość odpisać:)
    W takim razie potrzymam was w niepewności:)

  3. moje 1 % podatku macie, niestety, 2008 to porażka w logistyce gdzie pracuję i zarobki, ergo, podatek (DOCHODOWY, na psa urok!:) ) – bedzie sporo nizszy. Niemniej nie zapominam o Was, jesli choć 1 osoba dzięki Wam zrozumie czym jest piękno wolnego rynku – to warto. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

    H.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *