Jean-Baptiste Say: Listy

15 listopada 2009 Internetowa Biblioteka Ekonomiczna komentarze: 6

Instytut Ludwiga von Misesa prezentuje 5 listów Jeana Baptiste’y Saya, które odnoszą się do problemu kryzysów gospodarczych w kapitalizmie, od początków industrializacji nawiedzających co jakiś czas gospodarkę. Zdaniem wielu mu współczesnych, a nie będących ekonomistami, przyczyną był zbyt mały popyt lub też zbyt duża produkcja. Na bazie tej koncepcji ukształtowało się wiele teorii podkonsumpcji i nadprodukcji. Dzięki publikacji „listów”, możemy przekonać się na własne oczy, jakich argumentów na swoją obronę używał Say, któremu do tej pory odmawiano prawa głosu w tej kwestii.

Materiał możemy udostępnić Państwu dzięki pracy wolontariuszy.

Tekst w formacie PDF.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Avatar

O Autorze:

Jean-Baptiste Say

Pozostałe wpisy autora:

6 Komentarze “Jean-Baptiste Say: Listy

 1. Panie Tomku,

  W wielu miejscach zamiast „j” występuje „y”, ponieważ jest to wydanie z 1829 roku.
  Wtedy tak się pisało 🙂

 2. Rzeczywiście. Dziękuje za wyjaśnienie.
  Ciekawe że nie spotkałem się z tym wcześniej nawet w szkole (chyba że nie uważałem). Czy wynika to z fakty wydania w Wilnie?

  /Tomek

 3. A żebyście Państwo wiedzieli, ile wysiłku kosztowało doprowadzenie tego tekstu do używalności w formacie on-line… Żadnymi jednostkami użyteczności się tego nie da zmierzyć! 😉

 4. Rewelacja, dziękuję bardzo odpowiedzialnym za udostępnienie w formie elektronicznej. Jak tylko skończy mi się urwanie głowy na studiach, z przyjemnością zabiorę się do czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572