Wielki Kryzys w Ameryce – subskrypcja

8 lutego 2010 Aktualności komentarze: 0

UWAGA! Subskrypcja zakończona – obecnie książkę można nabyć w sklepie IM.


Ogłaszamy subskrypcję kolejnej książki wydawnictwa Instytutu Misesa:

wielki kryzys w ameryce

Murray N. Rothbard, Wielki Kryzys w Ameryce
Instytut Misesa, Warszawa 2010

Tłumaczenie: Marcin Zieliński, Witold Falkowski
Tytuł oryginału: America’s Great Depression (5 wydań w USA)
Indeks rzeczowy i nazwisk, oprawa twarda
Przewidywany termin publikacji: czerwiec 2010
Cena detaliczna: 68 zł
Cena subskrypcji od 1 maja 2010 jest równa cenie detalicznej (68 zł). Subskrybenci mają gwarancję dostawy w pierwszej kolejności po ukazaniu się książki.
Zamów już teraz!

Informacja o książce i autorze:

„Zgodnie z obowiązującym przez 50 lat tradycyjnym, ortodoksyjnym wyjaśnieniem,  które podali John Maynard Keynes i zwolennicy jego teorii, kapitalizm nie potrafił się obronić przed samym sobą, a rząd zrobił niewiele, żeby uratować zbankrutowany intelektualnie system rynkowy przed konsekwencjami jego szaleństwa.

W 1963 roku Rothbard zaproponował odmienne wyjaśnienie, które wywróciło do góry nogami ów tradycyjny pogląd. Według niego za rozmiary krachu na Wall Street nie odpowiadało nieograniczone rozpasanie pirackiego systemu kapitalistycznego, lecz upór rządu w podtrzymywaniu sztucznego boomu za pomocą pompowania inflacyjnego kredytu.

Jego książka to intelektualny tour de force. (…) Wytrzymała próbę czasu bez najmniejszego uszczerbku.”

Ze wstępu Paula Johnsona do piątego wydania z 2000 roku.

Murray N. Rothbard (1926-1995) był człowiekiem wyposażonym jedynie w maszynę do pisania, a stał się inspiracją do globalnej odnowy nauk wolnościowych. Podczas 45 lat pracy, w 25 książkach i tysiącach artykułów, walczył z każdym niszczycielskim trendem poprzedniego wieku – socjalizmem, upaństwowieniem, relatywizmem i scjentyzmem – obudził jednocześnie pasję wolności wśród tysięcy naukowców, dziennikarzy i aktywistów. Ucząc w Nowym Yorku, Las Vegas, Auburn i na konferencjach na całym świecie, Rothbard przewodził renesansowi austriackiej szkoły ekonomii. Inspirował zarówno akademicką jak i masową walkę z wszechwładnym państwem i dworem jego intelektualistów.

Aby dokonać subskrypcji, wejdź do sklepu IM.

Mecenat

Zachęcamy również do finansowego wsparcia publikacji, więcej szczegółów:
http://mises.pl/wielki-kryzys-w-ameryce-mecenat

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *