Zostań mecenasem polskiego wydania książki prof. Murraya N. Rothbarda: Wielki Kryzys w Ameryce

7 marca 2010 Aktualności komentarze: 0

Szanowni Państwo!

Oferujemy Państwu niepowtarzalną możliwość zostania mecenasem polskiego wydania książki prof. Murraya N. Rothbarda Wielki Kryzys w Ameryce. Darczyńcom oferujemy podziękowania w prestiżowej formie na kartach książki i na stronach www.mises.pl. Po więcej informacji prosimy o kontakt z Szymonem Chrupczalskim: kliknij, by zobaczyć e-mail, tel. +48 783 367 257.

Konferencja promująca publikację:

Na przełomie maja i czerwca w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej odbędzie się konferencja promująca publikację pt. Jak nie walczyć z kryzysem?

Zachęcamy do wsparcia finansowego lub organizacyjnego tego wydarzenia. W sprawie wsparcia lub wystąpienia na konferencji prosimy o kontakt z Witoldem Falkowskim: kliknij, by zobaczyć e-mail, tel. +48  601 396 020.

Informacje na temat publikacji:

  • Tłumaczenie z angielskiego: Marcin Zieliński, Witold Falkowski
  • Tytuł oryginału: America’s Great Depression (pięć wydań w USA)
  • Objętość: około 350 stron, twarda oprawa
  • Nakład: 1000 egzemplarzy
  • Indeks rzeczowy i nazwisk
  • Przewidywany termin publikacji: czerwiec 2010
  • Cena detaliczna: 68 zł

Informacja o książce i autorze:

„Zgodnie z obowiązującym przez 50 lat tradycyjnym, ortodoksyjnym wyjaśnieniem,  które podali John Maynard Keynes i zwolennicy jego teorii, kapitalizm nie potrafił się obronić przed samym sobą, a rząd zrobił niewiele, żeby uratować zbankrutowany intelektualnie system rynkowy przed konsekwencjami jego szaleństwa.

W 1963 roku Rothbard zaproponował odmienne wyjaśnienie, które wywróciło do góry nogami ów tradycyjny pogląd. Według niego za rozmiary krachu na Wall Street nie odpowiadało nieograniczone rozpasanie pirackiego systemu kapitalistycznego, lecz upór rządu w podtrzymywaniu sztucznego boomu za pomocą pompowania inflacyjnego kredytu.

Jego książka to intelektualny tour de force. (…) Wytrzymała próbę czasu bez najmniejszego uszczerbku.”

Ze wstępu Paula Johnsona do piątego wydania z 2000 roku.

Murray N. Rothbard (1926-1995) był człowiekiem wyposażonym jedynie w maszynę do pisania, a stał się inspiracją do globalnej odnowy nauk wolnościowych. Podczas 45 lat pracy, w 25 książkach i tysiącach artykułów, walczył z każdym niszczycielskim trendem poprzedniego wieku – socjalizmem, upaństwowieniem, relatywizmem i scjentyzmem – obudził jednocześnie pasję wolności wśród tysięcy naukowców, dziennikarzy i aktywistów. Ucząc w Nowym Yorku, Las Vegas, Auburn i na konferencjach na całym świecie, Rothbard przewodził renesansowi austriackiej szkoły ekonomii. Inspirował zarówno akademicką jak i masową walkę z wszechwładnym państwem i dworem jego intelektualistów.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *