Podziękowanie za 1%

10 października 2010 Aktualności komentarze: 3

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój 1% podatku dochodowego na rzecz Instytutu Misesa. W tym roku wsparło nas 230 osób, otrzymane środki przeznaczymy na cele statutowe oraz wskazane przez darczyńców.

Ze względu na sposób przekazywania 1% podatku przez urzędy skarbowe (większość wpłat jest anonimowa) oraz wymóg ochrony danych osobowych nie jesteśmy w stanie podziękować indywidualnie każdemu darczyńcy. Wierzymy jednak, że najlepszym podziękowaniem za Państwa gest jest nasza praca oraz dalszy rozwój projektów edukacyjnych i aktywne propagowanie idei wolnego rynku.

Dlaczego warto wspomóc Instytut Misesa także w przyszłym roku? Rezultaty naszych działań nie są widoczne od razu: ostateczne pozbycie się dziedzictwa komunizmu, obudzenie przedsiębiorczości i poczucia odpowiedzialności, przywrócenie znaczenia własności prywatnej, rozwianie mitów o wolnym rynku i odesłanie socjalistycznych polityków na emerytury to długotrwały i żmudny proces. Dzięki edukacji i merytorycznej argumentacji możemy jednak pokazać, że wszystko, co przyczyniło się do wytworzenia bogactwa naszych czasów, ma swe źródło w instytucjach kapitalistycznych i tylko wolny rynek zapewnia człowiekowi pełnię rozwoju, a społeczeństwu osiągnięcie trwałego dobrobytu.

Nie konkurujemy o środki z organizacjami charytatywnymi; wierzymy, że pomoc biednym, chorym, cierpiącym jest moralnym obowiązkiem każdego, kto przedkłada wolność indywidualnego wyboru nad ideę państwa opiekuńczego. Potrzebujący będą zawsze, lecz tylko w kapitalizmie ‒ parafrazując Misesa ‒ różnica między biednym a bogatym człowiekiem oznacza bardzo często różnicę między posiadaniem używanego fiata a najnowszego mercedesa. Dlatego składamy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy dostrzegają długofalowe znaczenie edukacji i wspierają nas finansowo.

Niezależnie od 1% podatku dochodowego przez cały rok można przekazywać darowizny bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa,
ul. Długa 44/50, p. 214, 00-241 Warszawa,
VWBank direct: 19 2130 0004 2001 0253 7975 0001

Lub przez płatności elektroniczne: http://mises.pl/przekaz-darowizne

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “Podziękowanie za 1%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *