Maciej Bitner dla Bankier.pl nt. baniek spekulacyjnych

20 października 2010 Aktualności komentarze: 8

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, jakiego udzielił ekspert Instytutu Misesa, Maciej Bitner, portalowi finansowemu bankier.pl nt. baniek spekulacyjnych i roli rynków finansowych.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Avatar

O Autorze:

Maciej Bitner

Ekonomista, znawca rynków finansowych. Autor licznych artykułów publicystycznych na stronie mises.pl i wykładowca na konferencjach organizowanych przez Instytut Misesa w latach 2005-2013. Obecnie główny ekonomista Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych.

Pozostałe wpisy autora:

8 Komentarze “Maciej Bitner dla Bankier.pl nt. baniek spekulacyjnych

  1. 1. A jest jakaś jednoznaczna definicja bańki?
    2. W rozumowaniu tym (p. Bitnera) tkwi luka wynikająca z błędnej, statycznej wizji procesu rynkowego, bardzo niestety popularnej wśród ekonomistów keynesistowskich. Ludzie (w tym arbitrażyści) lepiej sobie radzą z niepewnością niż oni sądzą. Poza tym, co to jest błędna cena na wolnym rynku? Ekspert Instytut Misesa takie bzdury pisze?

  2. uri, łysy – co w tym dziwnego, że pomoc się zwróciła? Powinniście się cieszyć, że w pewien okrężny sposób „społeczeństwo”/”rząd” ocyganił banki, doprowadzając do tego, że banki płaciły za kredyt wysoki procent?

  3. @2 uri_brodsky <>. Właśnie pisze, że rynek nie jest wolny, kiedy sygnały na nim generuje rząd (przy ewentualnej pomocy instytucji finansowych).
    Na fizyce uczy się, że stany idealne istnieją w świecie tylko jako założenia teoretyczne, pomocne w formułowaniu i wyjaśnianiu teorii; idealny i błyskawiczny arbitraż jest takim samym bytem, jak zderzenie idealnie sprężyste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *