Ludwig von Mises w „The Economist”

22 listopada 2010 Aktualności komentarze: 3

Szkoła austriacka nieczęsto gości na łamach popularnych czasopism ekonomicznych. Warty odnotowania jest więc fakt, iż w najnowszym wydaniu „The Economist” możemy przeczytać:

W zupełnie odmienny sposób traktowana jest zaś tzw. szkoła austriacka. Politycy zdają się w ogóle nie zważać na teorie proponowane przez jej dwóch czołowych przedstawicieli: Ludwiga von Misesa i Friedricha von Hayeka. Czym dłużej jednak myśli się o obecnych wydarzeniach, tym dziwniejsza wydaje się ignorancja ze strony rządzących.

Wszystko to w „Analizując von Misesa: Dlaczego austriackie wyjaśnienie kryzysu jest tak rzadko dyskutowane?”. Mimo że artykuł ten nie jest w pełni rzetelny (autor sugeruje w nim, że austriacy byli zwolennikami pierwszej rundy quantitive easing), trzeba docenić dostrzeżenie szkoły austriackiej, życząc sobie, by podobna tematyka zaczęła być regułą w prasie ekonomicznej.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “Ludwig von Mises w „The Economist”

  1. a jak wygląda w sumie krytyka teorii cyklu koniunkturalnego ze strony Friedmana? co konkretnego jej zarzucał?

    często możemy na mises.pl przeczytać krytykę monetarystów, ale ja ciągle nie wiem jaka jest krytyka ASE..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *