1% na Instytut Misesa

19 lutego 2011 Aktualności komentarze: 8

W tym roku Instytut przegrał potyczkę z biurokracją – z powodu opóźnień w składaniu dziesiątek stron raportów nie znaleźliśmy się na liście organizacji uprawnionych do otrzymania 1%, pomimo posiadania statusu OPP. Przekazanie 1% podatku na Instytut Misesa jest jednak nadal możliwe za pośrednictwem współpracującego z nami Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”.

Zamieszczamy krótką instrukcję jak przekazać 1% podatku na rzecz naszej Fundacji:
mises.pl/wsparcie/1-procent

Przy okazji zachęcamy także do wspierania Instytutu Misesa niezależnie od akcji „1%”. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronach:
mises.pl/wsparcie
mises.pl/blog/2011/02/13/jak-wesprzec-mises-pl-poradnik-wolnorynkowca

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

8 Komentarze “1% na Instytut Misesa

 1. Ile z tego 1% dostanie się Mises.pl, ile zostanie w „Przyjaznej Szkole”, ile dostanie się Skarbowi Państwa w formie podatków?

  Lista organizacji uprawnionych jest rozłączna od statusu OPP celowo – taka „przysługa” jest pośrednictwem w przekazaniu pieniędzy, nie ma więc tego samego statusu jak odprowadzenie 1% bezpośrednio.

 2. @1.
  IM dostaje całość kwoty przekazanej z 1%, opłacamy jedynie niewielkie wpisowe jako członek Stowarzyszenia.
  1% to część podatku, która nie trafia do budżetu – pozostała część jest przychodem Skarbu Państwa.

  OPP i uprawnienie do otrzymywania 1% są rozłączne, owszem.

 3. Rok temu, przekazałem wam 1%. Ale skoro w tym roku „z powodu opóźnień” nie załatwiliście formalności, to dla mnie jest jasne, że tych pieniędzy nie potrzebujecie. Na jakieś dziwne fundacje nie będę przekazywał. Może za rok ktoś dopilnuje tego tematu …

 4. @6 Dziwna fundacja przeznacza całe swoje przychody na rozwój projektów edukacyjnych i opiera się w całości na ciężkiej pracy wolontariuszy – obrażasz ludzi, którzy codziennie pracują na rzecz edukacji i nie oczekują niczego w zamian.
  Chętnie przyjmiemy darowiznę w wysokości 1500 zł miesięcznie na zatrudnienie etatowego, wyszkolonego pracownika, który będzie zajmował się walką z biurokracją i wyłapywaniem zmian w przepisach.
  „Ktoś” dopilnuje tematu – wspiera nas obecnie wystarczająco dużo wolontariuszy o odpowiednich kwalifikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *