Wsparcie dla mises.pl

10 kwietnia 2011 Aktualności komentarze: 2

Drodzy Czytelnicy!

Strona mises.pl miała swoją premierę 01.12.2003. Od tego czasu przeszła kilka transformacji. Ostatnia, najważniejsza, dokonała się w listopadzie 2010 (nowy layout). Natomiast od kwietnia rozpoczęliśmy reorganizację wewnętrzną serwisu – nowym redaktorem naczelnym został Mateusz Benedyk, któremu życzymy powodzenia.

Obecna Redakcja serwisu powstała w październiku 2009 roku. Większość osób trafiło do nas poprzez programy praktyk lub wolontariatu. Do dziś w pracę nad mises.pl zaangażowało się mniej lub bardziej ponad 50 osób. Dzięki nim zwiększyliśmy częstotliwość publikacji tekstów z 1 do 5-6 na tydzień.

Po co nam wsparcie?

Serwis nie tylko wymaga pracy wolontariuszy, lecz także generuje koszty stałe w wysokości około 4000 PLN rocznie (serwery, domeny, usługi profesjonalnej korekty dla wybranych tekstów, usługi informatyczne) oraz koszty zmienne – zależne od wdrażanych funkcjonalności (głównie usługi informatyczne).

Nasza propozycja

Ponieważ chcemy rozbudowywać serwis, promować wolnorynkowe poglądy i idee libertariańskie, potrzebujemy Waszego wsparcia. Obecnie działalność serwisu finansowana jest w większości z budżetu ogólnego Instytutu Misesa (z darowizn i wpływów z publikacji książkowych) oraz z darowizn mecenasów, którzy zgłosili chęć wsparcia przy okazji ostatniego apelu. Poszukujemy nadal osób, które zadeklarują darowizny na rzecz serwisu (jako osobnego projektu realizowanego przez Fundację).

Proponujemy następujący program wsparcia Mises.pl:

1. Za comiesięczne, stałe darowizny w wysokości minimum 25zł oferujemy roczny raport podsumowujący działalność Redakcji mises.pl + 50% rabatu na najnowszą książkę Instytutu Misesa Pod prąd głównego nurtu ekonomii.

2. Za comiesięczne, stałe darowizny w wysokości minimum 50zł oferujemy kwartalny i roczny raport podsumowujący działalność Redakcji mises.pl + najnowszą książkę Instytutu Misesa Pod prąd głównego nurtu ekonomii.

Każdy raport zawierać będzie:
– szczegółowe statystyki oglądalności (uzyskiwane poprzez google analytics)
– informacje o celach operacyjnych i ich wykonaniu za dany okres
– informacje o zakończonych, realizowanych i planowanych projektach
– plany rozwoju serwisu

Chcemy w ten sposób umożliwić naszym Darczyńcom kontrolę nad projektem, który wspierają. Raport będzie wysyłany do 10 dni po każdym kwartale lub roku.

3. Za comiesięczne, stałe darowizny w wysokości minimum 200zł oferujemy poza raportami i książką możliwość wpływania na bieżącą działalność serwisu. Darczyńcy przekazujący kwoty w tym przedziale będą mogli zgłaszać propozycje tekstów do tłumaczenia oraz wdrażania nowych funkcjonalności. Ponadto będziemy konsultować z takimi osobami plany rozwoju serwisu. Szczegóły będą ustalane indywidualnie z każdym potencjalnym Darczyńcą.

4. Możemy zaproponować także umieszczenie linku (w postaci baneru w prawej kolumnie) do Państwa strony. Miejsce to jest zarezerwowane dla m.in. największych mecenasów książek. W celu uzyskania szczegółów prosimy o kontakt: .

Każdego Darczyńcę wpisujemy do księgi Mecenasów Instytutu Misesa i korzysta on z wszystkich przywilejów Mecenasów i Darczyńców Instytutu.

Jak wesprzeć Mises.pl?

Osoby zainteresowane wsparciem Mises.pl prosimy o kontakt z redakcją: kliknij, by zobaczyć e-mail, lub bezpośrednio: kliknij, by zobaczyć e-mail. Po ustaleniu szczegółów oraz wpisaniu na odpowiednią listę Darczyńców przelewu można dokonywać na konto główne Fundacji:

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
ul. Długa 44/50/214
00-241 Warszawa
VWBank direct: 19 2130 0004 2001 0253 7975 0001
Z dopiskiem w tytule: darowizna na mises.pl

Informacje dotyczące przekazywania darowizn można znaleźć także na stronie www.mises.pl/wsparcie/darowizny.

Pozdrawiam serdecznie,
Dominik Jaskulski

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “Wsparcie dla mises.pl

  1. ” promować wolnorynkowe poglądy i idee libertariańskie” wydaje się, że ekonomia ma służyć obiektywnej ocenie zjawisk i wydarzeń, a nie jakiejkolwiek promocji.
    Pozdrowienia Mergiel

  2. „wydaje się, że ekonomia ma służyć obiektywnej ocenie zjawisk i wydarzeń, a nie jakiejkolwiek promocji.”

    Ekonomia to forma wiedzy. Wiedzę należy promować, zwłaszcza w XXI wieku, gdy tzw. społeczeństwo obywatelskie żyje w niewiedzy, a aktywność intelektualna młodych, wykształconych z dużych miast sprowadza się w skrajnych przypadkach do copy-paste z Wikipedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *