Letnie Seminarium Ekonomiczne – aktualności

26 sierpnia 2011 Aktualności komentarze: 2

Już za dwa tygodnie, 9 września w Czeszowie k/o Wrocławia (w hotelu „Niezły Młyn”), rozpocznie się IV Letnie Seminarium Ekonomiczne Instytutu Misesa. Zostały ostatnie, rezerwowe miejsca!

Seminarium to niepowtarzalny w skali kraju trzydniowy cykl wykładów, warsztatów i dyskusji poświęconych austriackiej szkole ekonomii i możliwość osobistego kontaktu z najlepszymi w Polsce znawcami teorii austriackiej. Prelegenci traktują swoje wystąpienia jako wstęp do dyskusji, a nie wykład ex cathedra. Wzorem są tu wiedeńskie seminaria Ludwiga von Misesa, w których debatę wykorzystywano jako istotne narzędzie poznawania prawdy zarówno przez ekspertów, jak i początkujących adeptów ekonomii austriackiej.

W tym roku gośćmi specjalnymi Seminarium będą:

  • Dr Philipp Bagus, wychowanek prof. J. Huerty de Soto, docent na Uniwersytecie Juana Carlosa w Madrycie, autor m.in. książki Tragedia euro
  • Cynik9, autor bloga DwaGrosze.com, właściciel serwisu TwoNuggets.com, przedsiębiorca, popularyzator niezależnego, zdroworozsądkowego inwestowania. Na razie nasz gość pozostanie pod pseudonimem.

Aktualizacja

  • Wykład Cynika9 uzupełniony zostanie o krótki wykład eksperta z zakresu kryptografii na temat Bitcoin, o co prosiło wielu czytelników mises.pl. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.
  • W niedzielę, 11 września odbędą się warsztaty nauczycielskie, otwarte dla wszystkich uczestników Seminarium. Warsztaty poprowadzi szef projektu Lekcje ekonomii, Olgierd Sroczyński.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na projekt najpilniejszej reformy liberalnej w Polsce, zwycięzców konkursu powiadomimy do 30 sierpnia.

Mecenasi Seminarium

Bulioner.pl
bulioner.pl

P.P. i R.B. BLU 88 Bogdan Ludkowski, właściciel hotelu „Niezły Młyn” w Czeszowie.

Letnie Seminarium Ekonomiczne nie jest projektem dochodowym.
Jeżeli Państwa firma jest zainteresowana sponsorowaniem Letniego Seminarium, prosimy o kontakt z Szymonem Chrupczalskim, tel. 783 367 257 kliknij, by zobaczyć e-mail. Wyślemy ofertę i możliwości reklamy Państwa firmy podczas Seminarium oraz reklamy w materiałach konferencyjnych i publikacjach pokonferencyjnych.

Patroni instytucjonalni

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

WSB-NLU

Patroni medialni

money.pl
Money.pl – główny patron medialny Letniego Seminarium Ekonomicznego
Money.pl o Letnim Seminarium: http://money.pl/patronaty/artykul/letnie;seminarium;ekonomiczne

Moje opinie

ObserwatorEkonomiczny

Trend

Partnerzy społecznościowi

Rebelya

KASE

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “Letnie Seminarium Ekonomiczne – aktualności

  1. Bardzo zaluje, ze nie moge tam byc. Czy podobne imprezy beda organizowane cyklicznie i czy beda dostepne jakies materialy filmowe z seminarium?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *