Sieroń: Funkcje przedsiębiorcy w gospodarce rynkowej

19 listopada 2011 Prace Dyplomowe komentarze: 4

Autor: Arkadiusz Sieroń
Wersja PDF

Przedstawiamy kolejną „austriacką” pracę dyplomową. Arkadiusz Sieroń, członek redakcji mises.pl, napisał pod opieką dr. hab. Jacka Prokopa, prof. SGH, pracę licencjacką o funkcjach przedsiębiorcy w gospodarce rynkowej.

Całość w wersji PDF


Pomóż nam popularyzować myśl wolnorynkową. Zostań mecenasem książki Socjalizm, rachunek ekonomiczny i funkcja przedsiębiorcza Jesúsa Huerta de Soto


Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Arkadiusz Sieroń

O Autorze:

Arkadiusz Sieroń

Arkadiusz Sieroń jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest członkiem zarządu Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa oraz autorem książek Money, Inflation and Business Cycles: The Cantillon Effect and the Economy oraz Monetary Policy after the Great Recession: The Role of Interest Rates, a także autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych. Jest stypendystą amerykańskiego The Ludwig von Mises Institute oraz zdobywcą 3. miejsca w The 6th International VERNON SMITH PRIZE for the Advancement of Austrian Economics.

Pozostałe wpisy autora:

4 Komentarze “Sieroń: Funkcje przedsiębiorcy w gospodarce rynkowej

 1. praca ciekawa merytorycznie.
  mam kilka uwag technicznych, ktore dotycza tez innych zamieszcanych tutaj prac:
  1. sformułowanie: „Niemniej, uważamy, iż…”. mam rozumiec ze praca pisana była razem z promotorem? dlaczego liczba mnoga?
  2. duzy prooblem z technicza strona pracy. zupelny brak umiejetnosci robienia przypisów. szkoda ze teraz tego nie ucza 🙁
  3. Rothbard nienawidzi Smitha. negowanie roli Smitha w ekonomii nic pozytywnego nie da ekon. austraiackiej. jedynie prowadzi do jej osmieszania a nie o to chodzi. prosze o wywazone podejscie.

  pozdr. RR

 2. Lololololol!
  Mnóstwo prac naukowych napisano w liczbie mnogiej. Do połowy XXw. było to wręcz powszechne. Być może dziś rzadziej się to spotyka, co nie oznacza, że to błąd.

 3. @ 1
  1. Cechą charakterystyczną stylu naukowego jest m.in. „obiektywność przedstawianych zjawisk i problemów, poprzez użycie form bezosobowych lub formy liczby mnogiej” (za wikipedią).
  2. Co prawda istnieje wiele sposobów robienia przypisów, ale z chęcią dowiem się, co według Pana źle zrobiłem – mógłbym prosić więc o jakiś konkretny przykład?
  3. Nie wiem, jakie uczucia Rothbard żywił do Smitha, ale wydaje mi się to tutaj najmniej istotne. Dużo ważniejsze jest to, że Smith, w swoim opus magnum nie zajmuje się przedsiębiorcą per se, lecz firmą, analizuje ceny naturalne, że nie będę wspominał, iż popiera wiele interwencji rządowych i tę nieszczęsną kosztową teorię wartości. Nie sądzę, aby zwracanie uwagi na te fakty stanowiło negowanie roli Smitha – wydaje mi się nawet, że Smith jest znacznie przereklamowany względem Cantillona, Saya czy Bastiata. Mógłbym znowu prosić o jakieś konkretne przykłady „ośmieszania” Smitha?
  Pozdrawiam Serdecznie!

 4. A moim zdaniem praca jest po prostu słaba, mówi o funkcjach przedsiębiorcy, a nie ma tam w ogóle jasnej typologii takowych, ani przywołania jednego, spójnego kryterium. Bardzo słaba praca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *