Wiśniewski: Kryzysy gospodarcze z perspektywy austriackiej szkoły ekonomii

4 grudnia 2011 Audio komentarze: 9

kryzysy gospodarczeZachęcamy do wysłuchania wykładu Jakuba Bożydara Wiśniewskiego „Kryzysy gospodarcze z perspektywy austriackiej szkoły ekonomii”, w którym prezentuje on podstawy austriackiej teorii pieniądza, kapitału i cyklu koniunkturalnego. (mp3, 56,6 MB) Jakub jest doktorantem na University of London, publikował m.in. w „The Quarterly Journal of Austrian Economics” , „Libertarian Papers” oraz „Reason Papers”. Jest także regularnym prelegentem na spotkaniach wrocławskiego Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii. Prezentowany wykład wygłosił dla Londyńskiego Klubu Frondy.


Pomóż nam edukować społeczeństwo. Wesprzyj Lekcje ekonomii!


Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Jakub Bożydar Wiśniewski

O Autorze:

Jakub Bożydar Wiśniewski

Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członek rady powierniczej Instytutu Misesa. Czterokrotny stypendysta amerykańskiego Ludwig von Mises Institute i trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Economics of Law, Order, and Action: The Logic of Public Goods”, “Libertarian Quandaries” i “The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty”, a także licznych artykułów naukowych z zakresu ekonomii i filozofii.

Pozostałe wpisy autora:

9 Komentarze “Wiśniewski: Kryzysy gospodarcze z perspektywy austriackiej szkoły ekonomii

  1. Do rozpropagowania wśród „laików”. Brak nic nie mówiących nazwisk ekonomistów i używania niezrozumiałego języka. Wszystko wyjaśnione w prosty sposób. Dające bodziec do dalszego samodzielny poszerzania wiedzy.
    Tylko Nixon zamknął złote okienko a nie Reagan.

  2. Uważam, że do ludzi nierozumiejących ekonomii należy trafiać właśnie takimi nagraniami w formie audio/video umieszczanych na stronie IM. Umożliwia to potem łatwą redystrybucję wiedzy w łatwej formie.

  3. ad 7
    Plik był zamieniany na nowszą wersję, bo poprzednia nie działała po ściągnięciu na dysk. Teraz wszystko powinno już działać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572