Wiśniewski: Kryzys a przedsiębiorczość

15 stycznia 2012 Audio komentarze: 2

Prezentujemy wystąpienie Jakuba Bożydara Wiśniewskiego, w którym przedstawia on podstawy austriackiej teorii przedsiębiorczości oraz zastanawia się nad użytecznością koncepcji „reżimowej niepewności” Roberta Higgsa w wyjaśnianiu długości trwania wielkiego kryzysu i obecnego spowolnienia światowej gospodarki. Wystąpienie zostało zarejestrowane podczas jednego ze spotkań wrocławskiego Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii. Za nagranie dziękujemy p. Adrianowi Niklowi.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Jakub Bożydar Wiśniewski

O Autorze:

Jakub Bożydar Wiśniewski

Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członek rady powierniczej Instytutu Misesa. Czterokrotny stypendysta amerykańskiego Ludwig von Mises Institute i trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Economics of Law, Order, and Action: The Logic of Public Goods”, “Libertarian Quandaries” i “The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty”, a także licznych artykułów naukowych z zakresu ekonomii i filozofii.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “Wiśniewski: Kryzys a przedsiębiorczość

  1. O, super, że w końcu coś o twórczości Roberta Higgsa, gość jest niesamowity, wielka szkoda, że w Polsce nie ma jego książek (no ale pewnie to samo można powiedzieć o przynajmniej kilku innych „Austriakach”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *