Wielki Kryzys w Ameryce: E-book

19 kwietnia 2012 Aktualności komentarze: 9

Instytut Misesa w najbliższych miesiącach zacznie wydawać książki nie tylko w formie papierowej, ale także jako E-booki. Planujemy zarówno wydawać w ten sposób nasze poprzednie publikacje, jak i oferować w tej formie książki nieznane jeszcze polskiemu czytelnikowi.

Pierwszą książką wydaną przez Instytut Misesa w formie E-booka będzie Wielki Kryzys w Ameryce Murraya Rothbarda. Książka ukazała się po polsku w 2010 r. dzięki hojności Mecenasów. Dlatego uznaliśmy, że jej elektroniczna wersja będzie rozpowszechniana bezpłatnie. Opracowanie tekstu do najpopularniejszych formatów e-booków wiąże się jednak z kosztami, w związku z czym zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie nowej formy wydania książki.

Więcej informacji o wydaniu i szczegóły oferty dla mecenatów można znaleźć na stronie poświęconej temu przedsięwzięciu.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

9 Komentarze “Wielki Kryzys w Ameryce: E-book

 1. Mam nadzieję, że e-booki pojawią się też w formacie *mobi – coraz więcej osób ma czytniki z Amazonu (Kindle). W każdym razie to bardzo dobry pomysł.

 2. @1,2,3 Będzie PDF, EPUB i MOBI 🙂

  @Sylwester – przykro mi, ale Wielki Kryzys w Ameryce będzie dostępny bezpłatnie. Jeśli jednak tak bardzo chcesz zostawić dla Instytutu „każde pieniadze”, to niektóre pozycje będą odpłatne (po kilkanaście złotych). Można też zawsze zostać Mecenasem.

  W przyszłym tygodniu będzie informacja o kolejnej pozycji nad którą już pracujemy 🙂

  Pozdrawiam!

 3. Skoro „niektóre pozycje będą odpłatne”, to czy właściciele wersji papierowej będą mieli jakąś zniżkę/za darmo?

 4. @Szach, będą różne kombinacje cenowe. Część e-booków będzie tylko w wersji elektronicznej (odpłatnie), część będzie dostępna darmowo. Niektóre będziemy pewnie udostępniali za darmo osobom, które zakupiły wersję papierową, a odpłatnie bez wersji papierowej.

  Dopiero rozpoczynamy wydawanie e-booków, spróbujemy więc kilku strategii marketingowych i zobaczymy, jaki będzie efekt różnych rozwiązań.

 5. Moje marzenie swobodnym cytowaniu HA się spełni.
  I pomyśleć, że jeszcze 3 miesiące temu pisałem o tym tutaj, a w odpowiedzi dostałem, że na tym nie da się zarobić 😉

 6. Obawiam się, że będziecie musieli bardzo kreatywnie wydawać publikować ebooki z powodu piratów… Mało jest osób, które chciałyby przeskanować książkę, która ma np. 700 stron, ale już po prostu wrzucenie pliku do sieci – jest zdecydowanie łatwiejsze.
  W każdym razie życzę rynkowego sukcesu. Sam ostatnio zastanawiałem się nad zakupem czytnika ebooków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572