Warsztaty w Krakowie na temat rynku pracy

8 maja 2012 Aktualności komentarze: 5

Sytuacja na rynku pracy wśród absolwentów uczelni wyższych jest obecnie przedmiotem wielu dyskusji. W niektórych krajach europejskich odsetek bezrobotnych w tej grupie wiekowej jest dwukrotnie wyższy niż w całej populacji, sięgając niemal czterdziestu procent. Największe trudności ze znalezieniem pracy, co wynika z różnych badań, mają absolwenci kierunków humanistycznych.

Ta sytuacja wynika z wielu przyczyn. Jedną z najbardziej widocznych jest fakt, iż studenci i absolwenci studiów humanistycznych nie mają wiedzy na temat roli, jaką faktycznie mogą pełnić w gospodarce.

Warsztaty „Humanistyka i biznes”, organizowane przez Instytut Misesa mają na celu pokazanie studentom możliwych dróg rozwoju zawodowego i ułatwienie im poruszania się po rynku pracy. W trakcie warsztatów chcemy zastanowić się nad rolą humanistyki w gospodarce rynkowej, wskazać zastosowania wiedzy humanistycznej oraz zapoznać studentów z praktycznym wymiarem poszukiwania pracy — przekonywaniem do siebie przyszłych pracodawców.

W środę 9 maja zapraszamy na drugie spotkanie cyklu. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Podchorążych w sali nr 244, o godzinie 18.00.

Warsztaty odbywają się dzięki wsparciu firmy Capgemini Polska.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

5 Komentarze “Warsztaty w Krakowie na temat rynku pracy

  1. Witam!
    Szkoda ze tak późno sie dowiedziałem. Pewnie bym był! Szkoda! Innym razem! Pozdrawiam i POWODZENIA w DZIAŁANIU! Walka w Słusznej Sprawie!

    Ściskam Prawicę H.Stawiarski Krynica Zdrój!

  2. Czy będzie to ktoś nagrywał, bo być nie mogę, a temat bardzo interesujący, czekam na linka.

    Pozdrawiam !!! Zacna inicjatywa.

  3. Wspaniale pomyślane szkoda tylko że w tym samym czasie jest spotkanie KASE na Uniwersytecie Ekonomicznym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572