Etyka produkcji pieniądza: e-book

13 maja 2012 Aktualności komentarze: 0

W najbliższych tygodniach ukaże się pierwszy e-book wydany przez Instytut Misesa — Wielki Kryzys w Ameryce Murraya N. Rothbarda. Naszym zamiarem jest wydawanie w formie elektronicznej zarówno książek, które ukazały się już drukiem, jak i niedostępnych jeszcze na polskim rynku pozycji. Pierwszą taką książką będzie Etyka produkcji pieniądza Jörga Guido Hülsmanna. Prof. Hülsmann to jeden z czołowych współczesnych teoretyków pieniądza i bankowości pracujących w tradycji austriackiej szkoły ekonomii. Jest także znany jako autor biografii Ludwiga von Misesa: Mises. The Last Knight of Liberalism.

Etyka produkcji pieniądza poświęcona jest moralnej ocenie różnorodnych systemów monetarnych. Autor opisuje najpierw tzw. naturalną produkcję pieniądza a następnie analizuje ekonomiczne i etyczne skutki interwencji państwa w system produkcji pieniądza. Całość zakończona jest syntetycznym przedstawieniem historii systemów pieniężnych świata zachodniego w ostatnich kilkuset latach. Choć książka ukazała się po angielsku niedawno — cztery lata temu — to już doczekała się tłumaczeń na niemiecki, francuski, hiszpański, włoski i chiński.

Dla osób, które zechciałyby wesprzeć finansowo wydanie książki, przygotowaliśmy ofertę mecenatu. Więcej informacji o publikacji można znaleźć na osobnej stronie.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572