[VIDEO] Etyka produkcji pieniądza – Jörg Guido Hülsmann

12 czerwca 2012 Filmy komentarze: 2

Tłumaczenie: Damian Koniarek

 

[Rządowe interwencje] są niemoralne z dwóch powodów. Po pierwsze są niemoralne wewnętrznie, ponieważ wszystkie są oparte na pogwałceniu praw własności. Drugim powodem jest ich sprzeczność z dobrem wspólnym. [Interwencja] wyrządza konkretne szkody. Nie wspiera produkcji i konsumpcji w gospodarce, ale powoduje że są one mniejsze.

— Jörg Guido Hülsmann —

Jörg Guido Hülsmann, profesor ekonomii na Uniwersytecie d’Angers we Francji, omawia swą książkę „Etyka produkcji pieniądza”.
Materiał zarejestrowano na dorocznym Austrian Scholars Conference organizowanym przez Ludwig von Mises Institute, 12 marca 2009 r.

 

Przypominamy, że w najbliższych tygodniach „Etyka produkcji pieniądza” J.G Hülsmanna oraz „Wielki kryzys w Ameryce” M.N. Rothbarda zostaną wydane przez Instytutu Misesa w formie elektronicznej. Dla osób, które zechciałyby wesprzeć finansowo wydanie książki, przygotowaliśmy ofertę mecenatu.

 

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Avatar

O Autorze:

Jörg Guido Hülsmann

Jörg Guido Hülsmann (ur. w 1966 r.) jest profesorem ekonomii na University of Angers we Francji.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “[VIDEO] Etyka produkcji pieniądza – Jörg Guido Hülsmann

  1. Co z „dziełami” A. Heydla. Od miesięcy szumnie zapowiadane, miały się ostatecznie ukazać w marcu, potem ostatecznie w maju, a mamy połowę czerwca i cicho sza. Czy wydawnictwo zrezygnowało z tej publikacji?

  2. Nie zrezygnowaliśmy. Wręcz przeciwnie, wszelkimi środkami dążymy do jak najszybszego zakończenia pracy. Materia jest jednak trudna i rozbudowana. Mamy nadzieję, że efekt wynagrodzi niedotrzymanie terminu.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572