Biblioteki ekonomiczne przy KASE – stypendium Fundacji im. Lesława A. Pagi

18 lipca 2012 Aktualności komentarze: 0

10 maja 2012 r. o godz. 18:00, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Lesława A. Pagi oraz Stypendium im. Lesława A. Pagi. Wśród stypendystów znalazły się również Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii działające pod patronatem Instytutu Misesa.


fot. Fundacja im. Lesława A. Pagi

Gala rozpoczęła się od wykładu na temat innowacji wygłoszonego przez wicepremiera Waldemara Pawlaka, następnie o Fundacji mówiła Ewa Paga, wdowa po zmarłym w 2003 roku ekonomiście.

Tegoroczną Nagrodę im. Lesława Pagi dla osoby ze świata biznesu, która „potrafi poważnie podejmować decyzje, wybiegać myślą w przód, jest skuteczna i opiera się w swojej działalności na zasadach etycznych” wręczono Zygmuntowi Solorz-Żakowi.

Istotną częścią uroczystości była również debata pt. „nowe technologie | innowacje | Biznes”. Przedmiotem dyskusji była kwestia budowy innowacyjnej gospodarki, omawiano między innymi rolę finansowania, regulacje prawne a także współpracę pomiędzy poszczególnymi sektorami.

W debacie, którą poprowadził członek Zarządu Kulczyk Holding S.A., Jarosław Sroka, wzięli udział:

  • Mirosław Godlewski (Prezes Zarządu Netia S.A.)
  • Alojzy Nowak (Profesor UW),
  • Małgorzata O’Shaughnessy (SVP, General Manager VISA Europe),
  • Wojciech Sobieraj (Prezes Zarządu Alior Bank S.A.),
  • Sławomir Ziegert (Prezes Zarządu Bioton S.A.)

Bliskie nam wypowiedzi padały z ust Mirosława Godlewskiego, który mówił: „mniej regulacji, więcej przedsiębiorczości”, a także stwierdził, że pomimo iż jego firma też bierze dotacje unijne — bo żaden biznesmen nie odmówi darmowych pieniędzy — to zniekształcają one innowacyjność.

Po debacie prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Marek Belka wręczył laureatom stypendia. Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii uzyskały wsparcie projektu tworzenia sieci prywatnych, niezależnych od uczelni wyższych bibliotek ekonomicznych, funkcjonujących przy uczelnianych kołach naukowych.

Stypendium przyczyni się do rozwoju istniejącej od 2008 roku biblioteki w Krakowie a także do założenia bibliotek w kolejnych miastach: w Poznaniu, Warszawie, Łodzi oraz Wrocławiu.

Certyfikat w imieniu Klubów odebrali Stanisław Kwiatkowski (KASE Wrocław) i Michał Gamrot (KASE Łódź).

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.austriacy.pl i korzystania z Bibliotek.

Dwuminutowy skrót z uroczystości:

Pełne nagranie z Gali można obejrzeć na stronie GPW Media.

Gratulujemy Klubom Austriackiej Szkoły Ekonomii i serdecznie dziękujemy Fundacji im. Lesława A. Pagi!

Opracowanie: Stanisław Kwiatkowski, Bartosz Wilk, na podstawie www.paga.org.pl i materiałów własnych

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572