Sprzątamy ekonomiczne mity!

17 sierpnia 2012 Aktualności komentarze: 4

Jak uprzątnąć ekonomiczne mity, które rozpanoszyły się w Polsce i zniewalają młode umysły? Jak przekonać ludzi, że wolność gospodarcza opłaca się wszystkim? Jak wytłumaczyć, że programy rządowe przynoszą więcej szkód niż pożytku?

Wystarczy dobra książka — napisana przystępnym, żywym językiem, by fascynowała. Tak prosta, by mógł ją zrozumieć laik. Tak doskonała, by otwierała oczy profesjonaliście. Ponadczasowa, zawsze aktualna.

Wystarczy Ekonomia w jednej lekcji Henry’ego Hazlitta wręczona do przeczytania uczniowi i studentowi dziś, by zmienić przyszłość.

Szanowni Mecenasi, Sympatycy i Czytelnicy — pomóżcie nam wydać Ekonomię w jednej lekcji i rozesłać 1 000 egzemplarzy do szkół i bibliotek w Polsce!

Projekt Sprzątamy ekonomiczne mity

Do 30 września zbieramy środki na projekt. Jego celem jest nauczyć młodych Polaków podstaw wolnorynkowej ekonomii i pokazać prawdziwą, wspaniałą rolę przedsiębiorczości. Chcemy, by przyszli wyborcy zaczęli samodzielnie myśleć i przestali głosować na etatystów i demagogów.

W ramach projektu planujemy wypromować Ekonomię w jednej lekcji jako doskonały podręcznik do ekonomii, poinformować o książce nauczycieli oraz wykładowców i rozesłać nieodpłatnie 1 000 egzemplarzy do bibliotek szkolnych, uniwersyteckich i innych organizacji edukacyjnych, aby z książką mogło zapoznać się jak najwięcej młodych ludzi i pedagogów.

Jedna książka służy dziesiątkom czytelników przez długie lata. Ekonomia w jednej lekcji polecona przez nauczyciela, wykładowcę czy kolegę z ławki to setki i tysiące wyedukowanych, odpornych na demagogię młodych ludzi. Jedna przekonana osoba, wyposażona w merytoryczne argumenty, może wpłynąć na dziesiątki innych, a te na setki kolejnych.

Nasze doświadczenie pokazuje, że właśnie ta droga jest najlepsza do przeprowadzania realnych zmian o trwałych skutkach.

Jak pomóc?

Do 30 września musimy pozyskać przynajmniej 31 000 zł od Darczyńców, by sfinansować nowe wydanie Ekonomii w jednej lekcji, przeprowadzić kampanię informacyjną i po 15 października rozesłać 1 000 egzemplarzy. To darczyńcy wskazują, dokąd wysyłamy książki.

Aby pomóc wystarczy:
• przekazać darowiznę;
• w tytule przelewu wpisać „Ekonomia w jednej lekcji”;
• podać w tytule lub e-mailem (kontakt) nazwę i adres szkoły, biblioteki, koła naukowego czy instytucji edukacyjnej, do których mamy wysłać książki. To ważne, by książki były dostępne nieodpłatnie dla wszystkich!

Każde 100 złotych darowizny przyczyni się do wydania Ekonomii w jednej lekcji i pozwoli wysłać nieodpłatnie 3 – 4 egzemplarze książki do wskazanego miejsca. Wsparcie pomoże również wydać e-booka w 2013 r. Wszystkie darowizny powyżej 100 zł będziemy honorować podziękowaniami w książce (szczegóły).

Można również pomóc poprzez rozesłanie informacji o projekcie, nagłośnienie akcji, dołączenie do wydarzenia na Facebooku czy przesłanie informacji przez inne media społecznościowe.

Podziękowania dla Mecenasów

Wspierającym akcję podziękujemy na stronie internetowej Instytutu, wpiszemy do Księgi Mecenasów, a każdą darowiznę powyżej 100 zł honorujemy prestiżowymi podziękowaniami na pierwszych stronach książki (imię i nazwisko wydrukowane na stronie z podziękowaniami na początku książki). Firmom umożliwiamy umieszczenie logotypu. Szczegóły mecenatu i podziękowań (pdf): pobierz.

Kontakt

Szef projektu: Szymon Chrupczalski, kliknij, by zobaczyć e-mail, tel. +48 783 367 257
Fundraising: Piotr Kot, kliknij, by zobaczyć e-mail, tel. +48 513 238 146
PR i media: Bartosz Wilk, kliknij, by zobaczyć e-mail, tel. +48 793 449 696

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

4 Komentarze “Sprzątamy ekonomiczne mity!

  1. @AK (IP znajome:) – Hazlitt się powołuje na Bastiata, ale „Co widać i czego nie widać” to krótki esej, a „Ekonomia w jednej lekcji” to książka z 26 rozdziałami, omawiającymi współczesne zagadnienia.
    Bastiata można dokładać do książki Hazlitta jako gratis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *