Dzieła zebrane Adama Heydla dostępne w sprzedaży

23 grudnia 2012 Aktualności komentarze: 6

Z radością informujemy, że ukazały się dwa pierwsze tomy Dzieł zebranych Adama Heydla. Zapraszamy do naszego sklepu.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

6 Komentarze “Dzieła zebrane Adama Heydla dostępne w sprzedaży

  1. Mam przed soba to wydanie i zastanawiający jest jedne szczegół. Oto na ostaniej stronie jest krótka charakterystyka postaci. Możemy w tam przeczytać „Adam Heydel to nie tylko wielki ekonomista, lecz także znawca i koneser malarstwa i literatury, działacz społeczny, popularyzator polskiej sztuki”.
    A gdzie wspomnienie o tym ,że był również działaczem politycznym w szeregach endecji ? Nawet na wikipedii można przeczytać „W latach 1930-1931 był prezesem Klubu Narodowego w Krakowie. W 1933 za krytykę sanacji został odsunięty z katedry ekonomii UJ.

    Dlaczego ten fakt przemilczano ?

  2. @Andrzej Dorosz
    Ja także mam przed sobą to wydanie. I co widzę: „W latach 1930-1931 piastował funkcję prezesa Klubu Narodowego w Krakowie. W 1933 roku w związku z podpisaniem protestu 44 profesorów przeciw uwięzieniu posłów opozycyjnych w Brześciu został odsunięty od pracy dydaktycznej.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *