Konferencja „Wolny rynek – gospodarka, prawo, społeczeństwo” w Lublinie

21 marca 2013 Aktualności komentarze: 3

W dniach od 18 do 20 kwietnia, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, lubelskie KASE, działające pod patronatem Instytutu Misesa, organizuje trzydniową konferencje naukową poświęconą tematyce wolnego rynku.

Obecność na tym wydarzeniu zadeklarowali liczni publicyści i eksperci. Wśród gości znajdują się Rafał Ziemkiewicz, Robert Gwiazdowski, prof. Marek Jan Chodakiewicz, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju Paweł Dobrowolski, czy związany z Instytutem Misesa Marcin Chmielowski.

Głównym zamysłem konferencji jest rozpatrywanie wolnego rynku w jego licznych aspektach. Tak więc pierwszy dzień konferencji ma być poświęcony głównie naukom ekonomicznym, drugi zagadnieniom prawnym, a trzeci społecznym. W istocie nie da się bowiem tych sfer oddzielić, jako że wszystkie wpływają na siebie nawzajem i wspólnie kształtują rzeczywistość.

Do końca tego tygodnia przyjmowane są zgłoszenia z referatami na konferencję.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie konferencji, zaś szczegółowe informacje na temat formuły zgłoszeń znajdują się tutaj.

Notatka o konferencji w wersji PDF.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “Konferencja „Wolny rynek – gospodarka, prawo, społeczeństwo” w Lublinie

  1. Gdzie dokładnie odbędzie się ta konferencja? Czy mogą w niej uczestniczyć osoby, które nie wygłaszają referatów, a chcą jedynie przyglądać się dyskusji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *