Wielkanoc 2013

29 marca 2013 Aktualności komentarze: 0

WielkanocJak wiadomo, pewne są na tym świecie tylko śmierć i podatki. Wydaje się, że do tej listy można by jeszcze dodać kryzysy i postępy interwencjonizmu.
W 1936 roku Adam Heydel pisał:

Ogólnie mówi się, że od chwili nadejścia kryzysu poziom polityki ekonomicznej znacznie się pogorszył, a to przez dalszy rozwój ingerencji państwa i dzięki temu, że rozmiary gospodarki publicznej skurczyły się mniej niż gospodarka prywatna. Na dalszą metę zanosi się więc na to, że na całym świecie rozpowszechni się typ kapitalizmu państwowego , którego najjaskrawszym objawem jest gospodarka sowiecka. Gdyby tak być miało, oznaczałoby to długotrwałe obniżenie się dobrobytu na świecie.

(Polityka ekonomiczna w czasie kryzysu, w: Adam Heydel, Dzieła zebrane, Warszawa 2012, t. 1, s. 493)

Z okazji Wielkanocy życzymy naszym Darczyńcom, Sympatykom i Czytelnikom przezwyciężenia wszelkich kryzysów i… dobrych lektur!

Witold Falkowski
Mateusz Machaj

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *