Rozlicz pit on-line za darmo i wesprzyj Instytut Misesa

10 kwietnia 2013 Aktualności komentarze: 3

To już ostatni moment na rozliczenie podatku dochodowego za poprzedni rok. Nie czekaj i rozlicz pit on-line za darmo i przy okazji przekaż 1% podatku na Instytut Misesa! Po kliknięciu w jeden z poniższych obrazków zostaniesz przekierowany na stronę, która wypełni za Ciebie Twój Pit.
program do pit - darmowy1%
https://www.pitroczny.pl/pit?krs=0000174572

Osoby fizyczne przygotowujące rozliczenie roczne mogą za pośrednictwem tej aplikacji złożyć zeznanie podatkowe za 2013 rok. Nie muszą posiadać bezpiecznego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Taką możliwość mają podatnicy, którzy wypełniają następujące deklaracje:

 • PIT 36,
 • PIT 36L,
 • PIT 37,
 • PIT 38,

 

Aby przekazać Instytutowi Misesa 1% podatku, wystarczy użyć programu PIT:

program do pit - darmowy
https://www.pitroczny.pl/pit?krs=0000174572

Albo ręcznie w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT-38 w rubryce wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpisać:

 • pełną nazwę: Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
 • numer wpisu do KRS: 0000174572
 • oraz deklarowaną kwotę

nie może jednak ona przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Można wskazać konkretny cel lub projekt IM, na jaki ma być przeznaczony 1 procent podatku dochodowego, np.: KASE, lekcje, publikacje, tlumaczenia etc.

Przykład wypełniania formularza podatkowego:

1procent_przyklad

Instytut Misesa jest zarejestrowaną organizacją pożytku publicznego, uprawnioną do uzyskania środków z 1% podatku (wykaz na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej).

Więcej o przekazywaniu 1% podatku dochodowego można przeczytać na stronie: poradnik.ngo.pl.

Dodatkowych informacji udziela Piotr Kot, szef fundraisingu: kliknij, by zobaczyć e-mail, tel. 513238146


Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “Rozlicz pit on-line za darmo i wesprzyj Instytut Misesa

 1. Szkoda, że daliście informację dopiero teraz. Moje 50 gr z podatku poszło do jakiejś innej fundacji, która udostępniła program do PIT (wybranej OPP nie dało się zmienić).

 2. Przydalby sie jakis program offline. Nie widze powodu dlaczego mam swoje dane prywatne przekazywac online jakiemus posrednikowi.

 3. @ Łukasz – banner na stronie jest od 1 stycznia, informacje pojawiają się regularnie co kilkanaście dni na stronie i poprzez portale społecznościowe, ulotki są rozdawane w większych miastach, gdzie funkcjonują KASE. To wszystko, co możemy zrobić 🙂
  @ boniek – twórcy programu nie przetwarzają tych danych, dlatego uznaliśmy, że jest bezpieczny i fair wobec naszych sympatyków. Na rynku jest wiele innych programów, również offline – dla przekazania 1% wystarczy wpisać nr KRS i nazwę.

  Pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572