[VIDEO] „Bitcoin a wolność gospodarcza”

28 czerwca 2013 Filmy komentarze: 3

Prezentujemy Państwu zapis filmowy pierwszych trzech części konferencji naukowej: „Bitcoin a wolność gospodarcza”, która odbyła się 19.04.2013 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i nad którą Instytut Misesa objął patronat.

Pierwsza część konferencji – wprowadzenie (prof. Stawicki, prof. Leszek Dziawgo, dr Polasik, Maciej Ziółkowski):

Druga część konferencji – techniczna analiza Bitcoina (Dawid Ciężarkiewicz):

Trzecia część konferencji – ekonomiczna analiza Bitcoina (Arkadiusz Sieroń, młodszy ekspert IM i redaktor naczelny mises.pl):

Podobał Ci się film? Chcesz obejrzeć ich więcej? Wesprzyj mises.pl!


Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “[VIDEO] „Bitcoin a wolność gospodarcza”

 1. bitcoin jest walutą elektroniczną. A jeśli coś jest elektroniczne to z zasady jest podatne na ataki przy użyciu nieskończonej inteligencji ludzkiej (szczególnie Narodu Polskiego). BTC to coś co fizycznie nie istnieje. Nawet istnienie wirtualne tej waluty będzie zawsze zagrożone. Wystarczy, że nastąpi jeden mocniejszy podmuch słoneczny i „żegnaj Gienia-świat się zmienia.”. W rzeczywistości mamy WYŁĄCZNIE to , co trzymamy w ręku. Wole odrobinę złota i srebra w kieszeni niż jakąś niby-walutę, w myśl mądrego ludowego przysłowia: lepszy wróbel w garści , niż gołąb na dachu, sczególnie jeśli dach nie mój.
  BTC skończy jak WTC.

 2. Poza tym wolność gospodarcza nie ma nic wspólnego z rodzjem waluty jaką się posługujemy . Wolność gospodarcza ograniczana jest (bo nie powiększana) poprzez ustawy sejmowe i szczegółowe rozporządzenia ministrów do tychże ustaw. Tylko prawodawstwo stanowi o poziomie wolności gospodarczej. Poziom tej wolności w Polsce oceniam na gorszy od niewolnictwa. Uważm za wielkiego sk****syna tego który nadał ustawie o działalności gospodarczej nazwę : „ustawa o SWOBODZIE działalności gospodarczej”. Tej swobody jest tyle co woloności w Korei Północnej.

 3. NO….. TA WOLNOŚĆ GOSPODARCZA TO CHYBA JEST TUTAJ:

  “Jeżeli obroty z tytułu handlu bitcoinami osoby nieprowadzącej innej działalności gospodarczej przekroczą kwotę 150 tys. zł, pojawi się obowiązek rozliczenia podatku VAT.”
  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/
  bitcoin;-;wirtualna;waluta;zaplacisz;calkiem;realny;podatek,49,0,1354033.html

  JAK NAPISAŁEM POWYŻEJ……TAK WŁŚNIE JEST.
  Wiecie już teraz gdzie możecie sobie wsadzić tego btc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572