Lekcje Ekonomii – podsumowanie roku szkolnego 2012/2013

10 lipca 2013 Aktualności komentarze: 5
Lekcje ekonomii
Graduation hat from 4freephotos.com

Zakończyliśmy piąty rok działania projektu Lekcje Ekonomii. Od 2008 roku udało nam się dotrzeć do 19 szkół, w których lekcji wysłuchało łącznie prawie 3000 uczniów. W wielu szkołach lekcje były prowadzone – dzięki uczniom, ale również dzięki nauczycielom podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie – nawet przez kilka lat z rzędu. Tak wyglądało to m.in. w V Liceum Ogólnokształcącym im. A. Witkowskiego w Krakowie czy też II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Dzięki wsparciu  Mecenasów Instytutu, projekt w roku szkolnym 2012/2013 mógł nadal się rozwijać. W tym roku zostaliśmy zaproszeni również do nowych szkół: lekcje zostały zorganizowane m.in. w Zespole Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej oraz dla uczniów liceów w Płocku. Ze szczegółami można zapoznać się w osobnym pliku.

Specjalne podziękowania za wsparcie projektu należą się w tym miejscu Mecenasom instytucjonalnym – firmie Capgemini Polska oraz Super Krak S.A. – oraz indywidualnym – Panu J. O. oraz Panom: Przemysławowi Maślanie, Wojciechowi Gomole, Adrianowi Walisiowi, Jarosławowi Murasowi.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

5 Komentarze “Lekcje Ekonomii – podsumowanie roku szkolnego 2012/2013

  1. I co tego skoro po kraju wozi się cyrk objazdowy z J.K. Mikke i ma kilkudziesięciokrotnie większą publikę.Pan ten twierdzi że celem gospodarki jest likwidacja miejsc pracy,oraz import.Może instytut powinien zająć się edukacją kilku ,lub nawet kilkunastoma osobami bardzo medialnymi by zwielokrotnić swoją misję edukacyjną?Na sam początek proponuje wyedukować pana Mikke,Kaczyńskiego,Balcerowicza i Rybińskiego.

      1. Nadzieja oczywiście jest ważna (podobnie jak wiara i miłość), ale czy istnieją jakieś perspektywy rozwoju projektu? – bo 19 szkół przez 5 lat to jakby nie patrzeć niewiele.

        1. Perspektywy istnieją. Mam nadzieję, że do nowego roku szkolnego uda nam się dograć szczegóły tych perspektyw i wtedy tym się pochwalimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *