Prelegenci tegorocznego Letniego Seminarium Ekonomicznego

3 sierpnia 2013 Aktualności komentarze: 0

Zapraszamy Państwa do bliższego zapoznania się z tegorocznymi prelegentami Letniego Seminarium Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 13-15 września w Mąchocicach pod Kielcami. Ich dotychczasowy dorobek naukowy gwarantuje, że wezmą Państwo udział w wydarzeniu na najwyższym poziomie.

 

Gertchev

 

 

Dr Nicolay Gertchev – ekonomista, zajmuje się głównie problemami związanymi z teorią pieniądza i bankowości. Autor licznych publikacji w tym zakresie – m.in. krytyki tzw. izb walutowych (The Case Against Currency Board) czy rozważań na temat rynku międzybankowego w systemie wolnej bankowości (w tomie Theory of Money and Fiduciary Media). Na stronie mises.pl mogą Państwo przeczytać jego artykuł „Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii”.

 

 

Howden

 

 

Dr David Howden – wykładowca Saint Louis University, Madrid Campus. Autor licznych artykułów dotyczących problematyki pieniądza, bankowości, cyklów koniunkturalnych. Współautor (razem z Philippem Bagusem) książki Deep Freeze. Iceland’s Economic Collapse opowiadającej o przyczynach i przebiegu kryzysu gospodarczego na Islandii. Od niedawna redaktor czasopisma: „The Journal of Prices & Markets”. Jego artykuły na portalu Mises.org. Po polsku można przeczytać m.in. artykuł „Dlaczego banki centralne skupują złoto?”.

 

 

Bas

 

 

 

Dr David Sanz Bas – wykłada na Universidad Católica de Ávila. W 2011 r. uzyskał tytuł doktora za pracę o debacie Friedricha Hayeka z Johnem M. Keynesem, którą to pracę pisał pod kierunkiem Jesúsa Huerty de Soto. Interesuje się głównie teorią cykli koniunkturalnych.

 

 

 

 

Dr Mateusz Machaj – wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, założyciel Instytutu Misesa. Autor licznych publikacji dotyczących m.in. problematyki kalkulacji ekonomicznej, działania systemu cenowego, polityki pieniężnej. Wkrótce nakładem Instytutu Misesa ukaże się jego książka Kapitalizm, socjalizm i prawa własności. Jego artykuły można przeczytać m.in. na portalu mises.pl oraz Obserwatorfinansowy.pl, strona domowa: www.mateuszmachaj.com. Współpracownik sunshineprofits.com.

Dr Radosław Wojtyszyn – prawnik, uzyskał tytuł doktora za rozprawę Doktryna polityczna i prawna Murraya Newtona Rothbarda. Obecnie pracuje w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu. Jego artykuły można przeczytać m.in. na łamach portalu mises.pl.

Mateusz Benedyk – ekonomista i historyk, doktorant na Uniwersytecie Wrocławskim, interesuje się zwłaszcza teorią pieniądza, bankowości i cykli koniunkturalnych. Członek Zarządu Instytutu Misesa. Jego artykuły można przeczytać między innymi na Kryzys Blogu.

Maciej Bitner – ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się zwłaszcza rynkami finansowymi i bankowością. Ostatnio sekretarz Komitetu Obywatelskiego ds. Bezpieczeństwa Emerytalnego. Jego publikacje znaleźć można między innymi na portalach: wGospodarce.pl, Biznes.Onet.plmises.pl.

Michał Gamrot – ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Łódzkim. Interesuje się teorią nierównowagi monetarnej i monetaryzmem rynkowym. Prowadzi bloga „Cena pieniądza”.

Stanisław Kwiatkowski – absolwent ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Stały współpracownik Instytutu Misesa. Pracuje obecnie w firmie konsultingowej. Jego teksty znaleźć można m.in. na łamach portalu mises.pl oraz na Kryzys Blogu.

Jan Lewiński – doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Interesuje się m.in. ekonomicznymi efektami istnienia praw własności oraz kryzysami finansowymi. Jego artykuły znaleźć można m.in. na łamach portalu mises.pl

Jakub Bożydar Wiśniewski – pisze pracę doktorską w King’s College, University of London. Publikował m.in. w „Libertarian Papers” i „Quarterly Journal of Austrian Economics”. Interesuje się teorią dóbr publicznych, teorią przedsiębiorczości i filozofią polityczną. Strona domowa: www.jakubw.com

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572