Raport KASE za rok akademicki 2012/2013

5 listopada 2013 Aktualności komentarze: 0

Prezentujemy Państwu raport podsumowujący działalność Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii w ubiegłym roku akademickim.

Nasz projekt ciągle się rozwija, w porównaniu do poprzednich lat odnotowaliśmy znaczący wzrost aktywności w istniejących klubach, założonych zostało również kilka nowych. Nasi przedstawiciele coraz częściej przebijają się z austriackim przekazem do lokalnych mediów, biorą udział w rozmaitych spotkaniach i konferencjach. Trwa także integracja z innymi wolnościowymi środowiskami w Polsce, a także poza jej granicami (np. organizacją European Students for Liberty, w której prawie wszystkie oddziały KASE są zrzeszone i aktywnie partycypują w działalności tamtejszych struktur). W minionym roku akademickim zorganizowaliśmy m.in II Zjazd wszystkich sympatyków ASE, krakowski oddział był również współorganizatorem pierwszej libertariańskiej konferencji o międzynarodowym zasięgu – „Liberty in Kraków”.

II Zjazd KASE, Tczew 2013
II Zjazd KASE, Tczew 2013

W obecny rok akademicki wkroczyliśmy z nowym ogólnopolskim koordynatorem – Marcinem Chmielowskim. Wierzymy, że jego nieprzeciętne umiejętności organizatorskie sprawią, iż projekt nabierze jeszcze większego impetu. A cele postawiliśmy naprawdę wysokie – planujemy powołanie oddziałów poza granicą naszego kraju oraz sukcesywne przebijanie się do mediów mainstreamowych. Więcej informacji o naszych osiągnięciach i działalności znajdziecie Państwo w poniższym raporcie. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, zaś wszystkich naszych sympatyków zapraszamy do wstępowania w struktury klubów ASE.

Raport KASE 2012 2013

Zapraszamy również na specjalną stronę projektu, gdzie znaleźć można informacje o najbliższych spotkaniach oraz inne aktualności.

Bartłomiej Pasiowiec

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *