Lekcje Ekonomii dla Młodzieży – podsumowanie semestru

25 czerwca 2014 Aktualności komentarze: 1
lekcje ekonomii
Lekcja w Tarnowie w II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego

Pierwsza edycja projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży Instytutu Misesa i Stowarzyszenia KoLiber zakończyła się sukcesem. Około 1600 uczniów 24 szkół średnich z 11 miast miało okazję poznać podstawowe zasady ekonomii!

Lekcje Ekonomii dla Młodzieży to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Misesa oraz Stowarzyszenia KoLiber. Skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest zaznajomienie młodzieży z podstawowymi zagadnieniami ekonomicznymi. W trakcie lekcji uczniowie poznają m.in. teorię wartości, zagadnienia związane z pieniądzem, podziałem dochodu oraz oszczędzaniem.

Z końcem czerwca kończy się pierwsza edycja projektu, którą należy zaliczyć do bardzo udanych. Bez znacznych środków finansowych, dzięki zaangażowaniu i pracy 33 prowadzących, projekt osiągnął bardzo dobre rezultaty. Najbardziej obiektywnym potwierdzeniem tego są liczby: przeprowadzono 144 lekcje w 24 szkołach z 11 miast. Nasz przekaz trafił do ok. 1600 uczniów liceów oraz techników. Same zajęcia były też bardzo pozytywnie odbierane przez uczniów, którzy za każdym razem mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach.

O skali oddziaływania i pozytywnym odbiorze projektu świadczy również fakt, że to nawet sami uczniowie szkół średnich zgłaszają swoje szkoły, by przeprowadzić w nich nasze lekcje!

Od lipca rozpoczyna się nabór do drugiej edycji LEM. Wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem lekcji, bądź uczestnictwem szkoły w projekcie – zapraszamy do kontaktowania się z kierującymi projektem (Jacek Kubisz kliknij, by zobaczyć e-mail, Piotr Kasperkiewicz kliknij, by zobaczyć e-mail) poprzez naszą stronę internetową lub profil na Facebooku. Jeśli chcą Państwo pomóc nam w zebraniu środków na przeprowadzenie szkoleń lub zakup i druk materiałów do lekcji, to prosimy o przekazywanie darowizn na konto Instytutu Misesa z dopiskiem: Lekcje Ekonomii dla Młodzieży.

Zespół Lekcji Ekonomii dla Młodzieży

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Komentarz “Lekcje Ekonomii dla Młodzieży – podsumowanie semestru

  1. Ciekawe jak będzie wyglądała Polska za 50 lat, oby takie lekcje się przydały, chociaż patrząc na trendy, które są w świecie, tak i w Polsce, to trudno mieć pozytywne przewidywania 😐

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *