Rekrutacja na letnie praktyki 2014!

30 czerwca 2014 Aktualności komentarze: 5

W związku z rozpoczętymi wakacjami Instytut Misesa ogłasza nabór na letnie praktyki!

W tym roku zapraszamy do działu redakcyjnego oraz do projektu Dziedzictwo.

Zasady praktyk w Redakcji:
– praktyki polegają na tłumaczeniu tekstów z języka angielskiego (bądź innych – do uzgodnienia indywidualnego) z zakresu ekonomii oraz filozofii politycznej oraz dokonywania korekty tłumaczeń innych praktykantów;
– praktyki są bezpłatne, ale dla najlepszych praktykantów przewidziane są książki „Socjalizm, rachunek ekonomiczny i funkcja przedsiębiorcza”;
– praktyki są całkowicie zdalne – można je odbyć z dowolnego miejsca na świecie!
– można umówić się na czas trwania od 1 miesiąca (większa intensywność) do 3 miesięcy (mniejsza intensywność);
– istnieje możliwość rozpoczęcia stałej współpracy z Instytutem Misesa po zakończeniu praktyk;
– wystawiamy referencje dla przyszłych pracodawców oraz zaświadczenia o odbyciu praktyk dla uczelni w ramach obowiązkowych praktyk studenckich.

Zasady praktyk przy projekcie Dziedzictwo:
Uczestnicy praktyk będą opracowywać i redagować teksty wybitnych polskich ekonomistów, mając możliwość zapoznania się z często nieznanymi publikacjami i przywrócenie ich szerokiemu kręgowi odbiorców.
W zakresie tematycznym mieści się zarówno polityka podatkowa, analiza błędów gospodarczych, podejście ekonomistów do interwencjonizmu i etatyzmu, wpływ tych elementów na gospodarkę, jak i mechanizm oddziaływania państwa na sektor prywatny. Zakres chronologiczny – od XVIII do XX wieku.
Istnieje możliwość szerokiego wyboru osób i tekstów, które zamierza się opracować. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcam do pomocy w ciekawym projekcie, którego celem jest przywrócenie pamięci o polskich ekonomistach liberalnych ostatnich 300 lat.

Jak aplikować na letnie praktyki?
Redakcja: CV należy wysłać na adres pawel.kot@mises.pl
Dziedzictwo: CV należy wysłać na adres damian_koniarek@op.p

Termin nadsyłania CV: 14.07.2014 r.

Opinia jednej z byłych Praktykantek:

Cieszę się bardzo, że z Wami współpracuję, bo po pierwsze to bardzo podobają mi się te artykuły (merytorycznie), które tłumaczymy, a po drugie sama mogę potłumaczyć i zrobić korektę, co podoba mi się chyba jeszcze bardziej 🙂

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Hayek zacheca do praktyk

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

5 Komentarze “Rekrutacja na letnie praktyki 2014!

 1. »There’s no such thing as a free lunch.«
  »- praktyki są bezpłatne…«
  Tyle pięknej teorii na tej stronie, a jak przychodzi co do czego, to niczym się nie różnicie od tzw. „czerwonej burżuazji” gauche caviar .

  1. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do sponsorowania stażystów. Bynajmniej nie jest to złośliwość – W zgodzie z Pana poczuciem sprawiedliwości uważamy, że wykonują dobrą robotę i warto im płacić.

 2. Ja tam dopiero debiutuję na rynku pracy i lekko mnie irytują oferty bezpłatnych staży czy praktyk.
  Wydaje mi się, że człowiekowi należy się zapłata za pracę… Jak będę „nieco bardziej”, to i będę mógł wesprzeć materialnie Waszą fundację.

 3. Panie Marku, staż stażowi nie równy. Na jednym człowiek będzie zajmował się parzeniem kawy i herbaty, na innym zostanie mu poświęcony czas pracowników (koszt przedsiębiorstwa) i się naprawdę czegoś nauczy, a jak będzie pojętny to może się załapać na etat. Zresztą w czym problem skoro nie ma tu przymusu odbywania stażu w IM?

  1. Oczywiście że nie ma przymusu, ale jak to jest bezpłatne, to bardziej adekwatne jest określenie wolontariat, które nie pozostawia żadnych wątpliwości. Bo że np. w stowarzyszeniu robi się coś w tzw. „czynie społecznym”, to każdy rozumie.
   Staż czy praktyka ze swojej istoty są przyuczeniem do zawodu i powinny być odpłatne wg mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *