Raport KASE za rok akademicki 2013/2014

22 października 2014 Aktualności komentarze: 0

Prezentujemy Państwu raport podsumowujący działalność Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii w roku akademickim 2013/2014.

Nasz flagowy projekt wciąż się rozwija: kilka klubów zostało reaktywowanych (przede wszystkim KASE Warszawa), powstały także nowe KASE (np. KASE Piekary), w tym np. pierwszy zagraniczny Klub: KASE Berlin. Nasi przedstawiciele coraz częściej przebijają się z austriackim przekazem do lokalnych mediów, biorą udział w rozmaitych spotkaniach, debatach i konferencjach. Niektóre z nich były nawet współorganizatorami konferencji, i to na skalę międzynarodową (np. KASE Lublin współtworzyło międzynarodową konferencję naukową Innovation: Future and Past, zaś KASE Kraków współorganizowało międzynarodową konferencję Ideological Roots of Current Crisis). Kluby angażowały się także w inne edukacyjne projekty, takie jak Mapa wydatków Opola czy zbiórka książek dla Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, oraz gościły takich gości jak dr Tom Palmer czy Matthew Tyrmand. Trwa także integracja z innymi wolnościowymi środowiskami w Polsce, a także poza jej granicami (np. organizacją European Students for Liberty, w której KASE są zrzeszone i aktywnie partycypują w działalności tamtejszych struktur). W minionym roku akademickim odbył się już III Zjazd wszystkich sympatyków ASE, tym razem jako Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana, zorganizowany przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości.

III Zjazd KASE, Popowo 2014
Zjazd Wolnościowy, Popowo 2014

 

Choć ogólnopolska sieć KASE ciągle się rozwija (dziękujemy wszystkim Szefom KASE oraz byłemu już koordynatorowi krajowemu, Marcinowi Chmielowskiemu, za ich pełną energii działalność w minionym roku), nie zamierzamy spocząć na laurach i mamy nadzieję, że nasz projekt nabierze jeszcze większego impetu. A cele postawiliśmy naprawdę wysokie: planujemy powołanie kolejnych oddziałów poza granicą naszego kraju (KASE Londyn), reaktywację bądź założenie następnych klubów w Polsce oraz zwiększenie ilości nagrań z odbytych spotkań (trwałych pomników ich działalności), a także sukcesywne zaznaczanie się w mediach.
Więcej informacji o naszych osiągnięciach i działalności znajdziecie Państwo w poniższym raporcie.
Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, zaś wszystkich naszych sympatyków zapraszamy do wstępowania w struktury klubów ASE.

 

Raport KASE 2013/2014

Zapraszamy również na specjalną stronę projektu, gdzie znaleźć można informacje o najbliższych spotkaniach oraz inne aktualności.

Bartłomiej Pasiowiec

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572