Wolna przedsiębiorczość – nowy projekt Instytutu Misesa!

28 listopada 2014 Aktualności komentarze: 9

Dzisiaj ruszył nowy i największy w ponad 10-letniej historii Instytutu Misesa projekt pt. „Wolna przedsiębiorczość”.
Naszym celem jest stworzenie wolnorynkowego i darmowego podręcznika z podstaw przedsiębiorczości. W projekcie biorą udział znani ekonomiści: Robert Gwiazdowski, Krzysztof Rybiński i Mateusz Machaj. Równocześnie zaczynamy zbiórkę na projekt na PolakPotrafi.pl.

Prowadzimy zbiórkę potrzebnych na projekt środków za pomocą platformy crowdfundingowej „Polak potrafi”. Prosimy o przekazywanie darowizn za jej pośrednictwem.

Zachęcamy także do rozreklamowania akcji w każdy możliwy sposób: poprzez serwisy społecznościowe, strony internetowe, blogi oraz tradycyjnymi sposobami – w czasie spotkań ze znajomymi.

Jak widać, projekt cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. W ciągu zaledwie pięciu godzin udało nam się zebrać już ponad 1600 zł, czyli prawie 3 proc. potrzebnej kwoty! Dziękujemy!

Nie spoczywamy jednak na laurach. To przedsięwzięcie nie może się jednak obyć bez Waszej dalszej pomocy. Każda, nawet najmniejsza darowizna może przyczynić się do wspólnego sukcesu, jakim będzie wyposażenie tysięcy młodych ludzi w potrzebną im wiedzę – tę życiową, nie encyklopedyczną. W zamian oferujemy sporo ciekawych nagród!
Zachęcamy do zapoznania się z projektem, wspierania, lajkowania i udostępniania znajomym. Pokażmy, że prywatna, w pełni oddolna inicjatywa jest w stanie odnieść sukces!

Więcej informacji na stronie projektu.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

9 Komentarze “Wolna przedsiębiorczość – nowy projekt Instytutu Misesa!

 1. Naprawdę dr. hab. Krzysztof Rybiński jest w tym projekcie potrzebny? Przecież obecnie to raczej celebryta, a nie ekonomista, który rzuca więcej prognoz od Roubininiego, a trafia z jeszcze gorszą skutecznością. Po czym przechodzi obok tego, jakby nic się nie stało. Już pomijam, że poglądy zmienia z dnia na dzień.

  Prof. Kwaśnicki i Cibrowski wezmą udział w projekcie?

 2. Pewnie tak, przy czy nie uważam, aby to był argument za jego udziałem w projekcie. Przypomnę jeden z głośniejszych pomysłów dr hab. Rybińskiego – 1000 zł dopłaty do każdego dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia. Albo z jego bloga – wysokie koszty pracy doprowadziły rzekomo do rewolucji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, więc są korzystne.

 3. Ja bym sugerował wykorzystane w tytule przymiotnika „szybka” zamiast „wolna” . Po pierwsze primo, wolna czyli nieefektywna, po drugie, wolna czyli dowolna w swej nieuczciwości , które to skojarzenie zaczyna dominować w przekazie medialnym.

  1. Dziękuję za sugestię, jednak nie możemy zmienić nazwy akcji w trakcie jej trwania. Przymiotnik „wolna” w naszej ocenie dobrze podkreśla to, co chcemy osiągnąć realizując projekt: lekcje przedsiębiorczości w szkołach wolne od błędów i nudnych metod nauczania; a przedsiębiorczość w gospodarce wolna od ograniczeń i stereotypowego postrzegania jej jako czegoś złego.

 4. już miałem wesprzeć projekt, ale jak zobaczyłem że trzeba się zarejestrować, to mnie się odechciałło,,,,,,
  pzdr

  1. Istnieje również możliwość wsparcia projektu tradycyjnym przelewem, otrzymane środki dołączymy do tych zebranych za pośrednictwem platformy „Polak potrafi”.

 5. Jeszcze taka uwaga ogólna. W książce dr Machaja brakuje mi indeksu poszerzonego o kluczowe terminy, a nie tylko ograniczonego do nazwisk. Hasła mówią znacznie więcej od nazwisk. Warto byłoby to wziąć pod uwagę szczególnie przy tworzeniu podręcznika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *