Odpis 1% podatku dochodowego

25 marca 2015 Aktualności komentarze: 0

Szanowni Państwo!

Jak co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej Fundacji odpisem 1% podatku dochodowego. Jedynie dzięki Państwa hojności możemy pracować nad upowszechnianiem edukacji ekonomicznej w Polsce i próbować wykształcić elitę polskich ekonomistów i badaczy innych nauk społecznych, którzy będą bezkompromisowo bronić rzetelnej wiedzy ekonomicznej i pryncypiów wolnego społeczeństwa.

Do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na dostarczaniu osobom zainteresowanym gospodarką i wolnym rynkiem szerokiego wachlarza zasobów, dzięki którym mogą oni poszerzyć swoją wiedzę. Dlatego też wydaliśmy kilkanaście książek, a nasza strona internetowa to zasobna biblioteka tekstów o prawie każdym zagadnieniu ekonomicznym. Tę działalność chcemy oczywiście kontynuować i rozwijać. W tym roku światło dzienne ujrzy nasz podręcznik do podstaw przedsiębiorczości, który będzie mógł zmienić myślenie tysiące młodych ludzi i zaszczepić w nich pasję do poszukiwania wiedzy o gospodarce i społeczeństwie. Nie chcemy jednak poprzestawać na dotychczasowych projektach. Nasze plany obejmują systematyczny sposób kształcenia młodych ekonomistów, którzy dzięki seminariom, konkursom i kursom online o różnym poziomie zaawansowania będą w stanie krytycznie i kompetentnie krytykować ekonomiczne błędy, które leżą u podstaw systemu interwencjonizmu, w którym żyjemy. Żeby osiągnąć ten cel potrzebujemy m.in. Państwa materialnego wsparcia. Z góry dziękuję za każdy odpis jednego procenta.

Mateusz Benedyk

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572