Rekrutacja na Szkołę Ekonomiczną Instytutu Misesa

25 września 2015 Aktualności komentarze: 0

System wiedzy ekonomicznej jest istotnym elementem struktury cywilizacji — podstawą, na której wspiera się nowoczesny industrializm oraz wszystkie osiągnięcia moralne, intelektualne, medyczne i techniczne ostatnich stuleci. Człowiek może nią dysponować; może odpowiednio wykorzystać skarb, jakim jest ta wiedza, lub nie korzystać z niej. Jeśli jednak nie będzie potrafił zrobić z niej jak najlepszego użytku, zlekceważy jej pouczenia i przestrogi, nie unieważni ekonomii, lecz zniszczy społeczeństwo i zetrze ludzkość z powierzchni ziemi.

Ludwig von Mises, Ludzkie działanie

 

W dniach 13-17 stycznia 2016 r. odbędzie się w Karpaczu Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa. Celem Szkoły jest przekazanie uczestnikom systematycznej wiedzy o podstawach ekonomii i zachęcenie młodzieży do bardziej wnikliwego studiowania zagadnień ekonomicznych. Uważamy, że taki intelektualny trening przyda się młodym ludziom niezależnie od ich dalszych wyborów co do kariery zawodowej — pomoże w rozwoju zarówno ekonomistom-akademikom, jak i dziennikarzom, współpracownikom organizacji pozarządowych, przedsiębiorcom czy politykom — jako że zgadzamy się z Misesem co do fundamentalnej roli, jaką pełni ekonomia w budowie wolnego społeczeństwa.

Nasza Szkoła Ekonomiczna to dość intensywny kurs, bo przez te kilka dni planujemy kilkanaście wykładów, kilka zajęć seminaryjnych, panel dyskusyjny oraz egzamin ze znajomości ekonomii dla chętnych. Ze szczegółowym planem Szkoły Ekonomicznej można zapoznać się na naszej stronie. Wykładowcami Szkoły będą: Mateusz Machaj, Jakub Bożydar Wiśniewski, Mateusz Benedyk, Marcin Zieliński i Stanisław Kwiatkowski.

szkoła ekonomiczna
Fot. Anna Gruhn

Chcielibyśmy, żeby udział w naszej szkole wzięło udział ok. 35-40 uczestników. Koszt uczestnictwa jednej osoby w naszej szkole to ok. 600 zł (w tym 4 noclegi i wyżywienie każdego dnia, wynajem sali konferencyjnej, materiały potrzebne do zajęć). Dzięki hojności naszych darczyńców (dziękujemy szczególnie Panu AW) jesteśmy w stanie zapewnić bezpłatny udział połowie uczestników, a kolejnej połowie zaoferować udział w obniżonej o połowie cenie (300 zł). Mamy jednak nadzieję, że do czasu zakończenia rekrutacji na Szkołę uda nam się znaleźć darczyńców, dzięki którym wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć w niej udział nieodpłatnie. Jeśli chcieliby Państwo przekazać nam darowiznę na ten cel, to wszelkie informacje, jak to zrobić, znajdują się na naszej stronie. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie do darowizn, prosimy o kontakt z p. Anną Gruhn kliknij, by zobaczyć e-mail. Za wszelkie wsparcie z góry dziękujemy.

Istnieje także możliwość odpłatnego (600 zł) uczestnictwa w naszej szkole. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem kliknij, by zobaczyć e-mail.

 

Rekrutacja dobiegła końca. Dziękujemy.

 

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *