Relacja z IV Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa

11 kwietnia 2017 Aktualności komentarze: 0

szkoły

 

W dniach 22-26 marca 2017 r. w Karpaczu odbyła się IV edycja Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa — wydarzenia unikalnego w polskich warunkach, mającego dostarczyć uczestnikom systematycznej wiedzy na podstawowe zagadnienia ekonomiczne i przyczynić się tym samym do stworzenia grupy przyszłych ekonomistów mocno zakorzenionych w tradycji austriackiej szkoły ekonomii.

W tegorocznej Szkole Ekonomicznej wzięło udział około 60 osób – dzięki wsparciu sponsorów większość z nich mogła uczestniczyć za darmo lub z obniżoną opłatą. Mecenasom serdecznie dziękujemy.

 

Wykładowcami SE byli eksperci Instytutu: Mateusz Machaj, Mateusz Benedyk, Jakub Bożydar Wiśniewski, Stanisław Kwiatkowski, Rafał Trzeciakowski z Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz gość specjalny, Tomasz Tarczyński. Wykłady trwały zazwyczaj około 40-45 minut, po których przez 10 minut można było jeszcze zadawać pytania lub polemizować z prelegentem. Szczegółowy program wykładów można znaleźć tutaj.

Jak co roku program zjazdu był bardzo napięty — zajęcia odbywały się bez dłuższych przerw od 10:00 do 20:00 – uczestnicy nie narzekali jednak na zmęczenie.

 

Oprócz wykładów organizatorzy przygotowali seminariów dla osób zaznajomionych już z podstawami ekonomii, które trwały po około 70 minut. Seminaria prowadzili: Mateusz Machaj, Mateusz Benedyk, Karol Zdybel, Jakub Bożydar Wiśniewski i Rafał Trzeciakowski.

W sobotę tradycyjnie już wykładowcy wzięli udział w panelu dyskusyjnym, w trakcie którego odpowiadali na zgromadzone wcześniej pytania uczestników SE.

Na koniec szkoły uczestnicy mogli przystąpić do ustnego egzaminu, który, według komisji egzaminacyjnej, wypadł najlepiej w historii szkoły ekonomicznej IM. Do egzaminu podeszło 21 osób. Egzamin zdali: Piotr Bigaj, Gabriel Jędrol, Łukasz Angowski, Mateusz Małż, Wojciech Łopuszański, Andrzej Pióro, Paweł Młynarek, Przemysław Zboch, Piotr Świercz, Robert Iwanicki.

Egzamin z wyróżnieniem zdali: Jakub Okrzesa, Kacper Jabłonka, Krzysztof Nowak, Daniel Góra, Adam Borowski, Przemysław Kisło, Dawid Megger, Joanna Kruk.

III miejsce zajął Adam Borowski, II miejsce zajęła Joanna Kruk. Zwycięzcą egzaminu został Krzysztof Nowak.

Nagrodami dla najlepszych były bony na książki wydane przez Instytut Misesa.

W opinii uczestników poziom merytoryczny i organizacyjny imprezy ciągle rośnie – tym bardziej zapraszamy w przyszłym roku!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *