V Zjazd austriacki – Kraków, 30 września 2017 r.

16 sierpnia 2017 Aktualności komentarze: 3

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków austriackiej szkoły ekonomii na kolejny Zjazd austriacki czyli jedyną w swoim rodzaju możliwość  spędzenia całego dnia w towarzystwie wielu ekonomistów i zwolenników ASE. W zeszłym roku spotkaliśmy się w gronie blisko 150 osób – w tym roku mamy nadzieję pobić ten wynik.

Głównym tematem tegorocznego Zjazdu będzie przedsiębiorczość. Większość wykładów i paneli dyskusyjnych będzie poświęcona z jednej strony roli przedsiębiorczości i przedsiębiorców w historii, z drugiej zaś kontrowersjom związanym z funkcjonowaniem przedsiębiorców we współczesnej gospodarce rynkowej.

Spośród prelegentów swój udział potwierdzili już m. in.: prof. Witold Kwaśnicki, dr Mateusz Machaj, dr Sławomir Mentzen, dr Jakub Bożydar Wiśniewski i wielu innych.

Pełen program dostępny jest tutaj.

Zjazd ma status konferencji naukowej.

Koszt udziału to  30 zł (opłata obejmuje koszt obiadu); ilość miejsc jest ograniczona.

Do 24 września prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

https://goo.gl/forms/oSUGzIFlPwAvXYW63

i wpłatę na konto:  62 2130 0004 2001 0253 7975 0003 w opisie przelewu dodając: „Zjazd austriacki” oraz imię i nazwisko uczestnika.

Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z informacją dotyczącą opłaty otrzymają Państwo emailem.

Miejsce konferencji, która rozpocznie się około godz. 10:00 i potrwa do około 19:00, to Nowa Aula, pawilon C, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, natomiast część integracyjna rozpocznie się około godz. 20:00 w restauracji Aquarius, barka na Wiśle obok Mostu Dębnickiego.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/488663808144236/

zjazd

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “V Zjazd austriacki – Kraków, 30 września 2017 r.

  1. Uważam, że nie powinno się iść na bicie rekordów w ilości uczestników, lecz na podnoszenie poziomu intelektualnego imprezy.

    1. Mam nadzieję, że poprzednia edycja nie miała niskiego poziomu intelektualnego 🙂 Jak na konferencję przystało, zapraszamy gości z różnych stron, którzy prezentują różny poziom skomplikowania wywodu i czasem różne perspektywy na problemy społeczno-gospodarcze.

      To jest z założenia impreza bardziej masowa: niskie koszty, duże sale, możliwość poznania innych ludzi i posłuchania ciekawych wykładów.

      Jeśli chodzi o imprezy bardziej akademickie w naturze, to od tego mamy Szkoły Ekonomiczne IM. Zachęcam do pojawienia się!

  2. Konferencja z pewnością będzie ciekawa,szkoda że ma miejsce w Krakowie,niestety nie mam pieniędzy na bilet,ale jeżeli konferencja będzie odbywać się w mieście w którym mieszkam,w Pile w Wielkopolsce,chętnie przyjdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572