1% podatku w 2017 roku – Dziękujemy!

31 stycznia 2018 Aktualności komentarze: 0

Szanowni Państwo,

 

Instytut Misesa może istnieć i działać tylko dzięki prywatnym darczyńcom. Wśród nich bardzo ważne są osoby przekazujące nam 1% podatku dochodowego – to za ich sprawą możemy między innymi organizować szkoły ekonomiczne czy prowadzić Lekcje Ekonomii dla Młodzieży na tak dużą skalę. Dziękujemy w imieniu beneficjentów naszych projektów i swoim!

W 2017 roku 762 osoby przekazały nam łącznie 62 486,10 złotych. Jest to kwota zbliżona do tej, którą otrzymaliśmy od Państwa w roku 2016 (63 743,30 zł od 721 osób).

Państwa środki pozwolą nam skutecznie realizować naszą misję propagowania wiedzy ekonomicznej.

  • Dzięki 20 tysiącom złotych, które przeznaczymy na ufundowanie stypendiów dla uczestników Szkoły Ekonomicznej, 30 osób będzie mogło bezpłatnie wziąć udział w kilkudniowym cyklu wykładów i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu ekonomii. Wierzymy, że wśród absolwentów naszych szkół znajdują się przyszli naukowcy, publicyści i działacze społeczni. Środki z 1% pozwolą nam kształtować wiedzę ekonomiczną przyszłych elit.
  • 17,5 tysiąca złotych przeznaczymy na rozwój portalu mises.pl. Jeden z najciekawszych zbiorów tekstów o tematyce ekonomicznej i około-ekonomicznej w polskim internecie zostanie uzupełniony o kolejnego darmowego e-booka i kilkadziesiąt nowych artykułów.
  • Dzięki 15 tysiącom złotych uda nam się dotrzeć do większej ilości uczniów, klas i szkół z lepiej przeprowadzonymi Lekcjami Ekonomi dla Młodzieży. Instytut Misesa będzie mógł pozwolić sobie na lepsze przeszkolenie prowadzących zajęcia (organizacja zjazdu szkoleniowego) i pokrycie niezbędnych kosztów większej ilości lekcji. Dzięki Państwa wsparciu projekt LEM jeszcze skuteczniej zaradzi niedostatecznej obecności edukacji ekonomicznej w polskiej szkole.
  • Pozostałą część otrzymanych środków przeznaczymy na organizację kolejnego Zjazdu Austriackiego. To największe spotkanie polskich sympatyków austriackiej szkoły ekonomii daje możliwość wymiany myśli i zintegrowania się środowisku ukształtowanemu wokół osiągnięć szkoły austriackiej.

Dziękujemy! Wierzymy, że 1% przeznaczony na rzecz naszej działalności to dobra inwestycja!

 

Komentarze

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *