Wyniki konkursu na esej naukowy

1 maja 2018 Aktualności komentarze: 2

naukowyDziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wysłać swoje prace na nasz konkurs na esej naukowy. Polska transformacja gospodarcza wydaje nam się zagadnieniem, które wymaga porządnej analizy z perspektywy austriackiej szkoły ekonomii. Wierzymy, że dzięki teoriom Misesa czy Hayeka możemy lepiej zrozumieć i ocenić skomplikowaną sytuację pieniężną, własnościową czy szerzej instytucjonalną, w jakiej znalazła się Polska na przełomie lat 80. i 90. Nie jest to zadanie łatwe – nie jest chyba przypadkiem, że żaden z austriackich naukowców w Polsce nie podjął się jeszcze próby całościowej analizy tego zjawiska.

Z nadesłanych esejów najbliżej osiągnięcia ambitnych celów, jakie postawiliśmy przed uczestnikami, był Karol Przeklasa, którego pracę postanowiliśmy wyróżnić i nagrodzić bonem na kwotę 100 zł do wykorzystania w naszym sklepie. Jego pracę opublikujemy także jako Working Paper na naszej stronie. Autorzy pozostałych prac poczynili już pierwsze ważne kroki w drodze do sformułowania pytań badawczych i znalezienia źródeł do odpowiedzi na nie. Mamy nadzieję, że te prace staną się zalążkiem bardziej pogłębionych i rozbudowanych analiz. Wszystkim, którzy szukają inspiracji do sformułowania tematów prac licencjackich czy magisterskich polecamy tematykę transformacji – myślimy, że ciągle pozostaje tam wiele ciekawych wątków do zbadania.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezaleznym i nienastawionym na zysk osrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwolujacym sie do tradycji austriackiej szkoly ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertarianskiej mysli politycznej. Instytut zostal nazwany na czesc - naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. - Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “Wyniki konkursu na esej naukowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uwolnij
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572