„Burżuazyjna godność” nominowana do nagrody Economicus

21 maja 2018 Aktualności komentarze: 4

economicusJuż 24 maja poznamy laureatów nagrody Economicus. W tegorocznym finale tego prestiżowego konkursu znalazła się wydana przez nas Burżuazyjna godność Deirdre N. McCloskey.

Economicus to największy w Polsce konkurs na najlepsze książki ekonomiczne i biznesowe, jakie ukazały się na naszym rynku wydawniczym. To już ósma edycja konkursu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Burżuazyjna godność to jedna z najważniejszych pozycji, jakie Instytut Misesa wydał w ostatnich latach. To znakomite wyjaśnienie źródeł rewolucji, wskazujące, że przyczyny radykalnej poprawy poziomu życia zwykłych ludzi w ostatnim dwusetleciu należy doszukiwać się nie w czynnikach materialnych, lecz ideowych – w rozwoju ducha innowacyjności i szacunku dla tych, którzy mają śmiałość innowacje wdrażać. Znakomitą reklamą dla tej książki niech będzie to, że spodobała się nawet Rafałowi Wosiowi!

O wynikach konkursu poinformujemy Was, kiedy tylko je poznamy! 🙂

 

Zachęcamy do nabycia książki Burżuazyjna godność.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

4 Komentarze “„Burżuazyjna godność” nominowana do nagrody Economicus

  1. Ze względu na wymogi techniczne licencjodawcy, ebook jest dostępny wyłącznie w zewnętrznych sklepach, np.: https://www.ravelo.pl/nansen-mccloskey-deirdre,a235841.html

   Przy okazji gorąco zachęcam do zalogowania się i zainstalowania w przeglądarce przypomniajki serwisu FaniMani.pl
   https://fanimani.pl/instalacja-rozszerzenia/

   Przypominajka ta pozwala aktywować darowiznę w setkach sklepów internetowych. Kupującego nic to nie kosztuje, a można wesprzec dodatkowo Instytut Misesa. Wystarczy się zalogować – np. przez facebooka – i kupować w jendym z kilkuset sklepów internetowych, które wspierają akcje – booking.com, oleole, allegro, aliexpress itp, itd. Przypominajka wskaże nam sklepy już z poziomu google 🙂

 1. Znając życie wygrają jakieś krzaki w stylu Keen albo Graeber. Ciekawą książką wydaje się z kolei ta Kevina Kelly`ego. A tak poza tym to nic dziwnego , że takie potworki jak Partia Razem rosną w siłę, skoro ponad połowa nominowanych książek w kategorii „najlepsza” za dany rok to jakieś marksizującą – pikketyzujące barachło.

 2. No i wyniki takie jak mówiłem : 1) Greaber ; 2) Atkinson ; 3 McCloskey z brązowym medalem. A Woś z niezłymi wąsami na zdjęciu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *